HATAY'DA AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ -TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN:

HATAY'DA AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ -TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN: ''DOSTLUK, BİRLİKTELİK VE CÖMERTLİK ANLAMINA GELEN AHİLİK KÜLTÜRÜNÜN TAKİPÇİSİYİZ''
HATAY'DA AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ -TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN:
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dostluk, birlik ve cömertlik anlamına gelen ahilik kültürünün takipçisi olduklarını belirtti.
     Palandöken, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Antakya Küçük Sanayi Sitesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülkenin geleceği için esnaf ve sanatkarın çok önemli olduğunu söyledi.
     Hatay'ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yıllarca birçok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle çok önemli bir kent olduğunu ifade eden Palandöken, ''Esnafımızla el birliği yapıp çalışıyoruz. Hatay'da da bu kapsamda etkinlikler yapıyoruz. Amacımız, esnafımızın rekabet edebilmesini sağlamak. Dostluk, birliktelik ve cömertlik anlamına gelen ahilik kültürünün takipçisiyiz'' diye konuştu.
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de esnafın, bir kentin geleceği için piramidin bel kemiğini oluşturduğunu kaydetti.Lekesiz, bu anlamda esnafa gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise iyi ve kötü günde her zaman esnafın yanında olduklarını, sorularına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirterek bayramlarını kutladı.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, TESK Başkanı Palandöken, Belediye Başkanı Savaş ile ilin ahisi Alaettin Hayzaran'a ahilik kaftanı giydirildi.
     Daha sonra etkinlikler kapsamında Yeni Sanayi Camisi'nde kılınan Cuma namazından sonra esnafa tavuklu firik pilavı ve ayran dağıtıldı. Ardından Antakya Belediyesi Mehteran Takımı konser verdi.