HATAY'DA ANNELER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, anne sözü karşısında fedakarlık sözünün bile eksik kaldığını belirtti.
HATAY'DA ANNELER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
 Lekesiz, Antakya Kültür Merkezi'nde ''Anneler Günü'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''Yılın Annesi'' ödül töreninde yaptığı konuşmada, Gülümser Kavasoğlu'nun verdiği mücadele anneliğin ne kadar kutsal olduğunu bir daha ortaya çıkardığını ifade etti.
     Annelerin sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layık olduğunu belirten, ''Hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin değerini bilmeli, onlara saygıda kusur etmemeli, gönüllerini incitmemeliyiz. Unutmamalıyız ki, anaların hakkı ödenmez. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten annelerimizi sadece belirli günlerde değil her an hatırlamalıyız'' diye konuştu.
     Mikrokredi sayesinde aldığı dikiş makinesiyle iki çocuğunun geçimini sağladığını, ayrıca yanına da iki kişi alarak istihdam sağladığını ifade eden Kavasoğlu, kendisini ödüle layık görenlere teşekkür ettiğini kaydetti.
     Amacının çocuklarını, korumak, kollamak ve topluma faydalı bir fert olmalarını sağlamak olduğunu vurgulayan Kavasoğlu, mücadele ederek aşılmayacak zorluğun bulunmadığını söyledi.
 
 
     Türk Anneler Derneği Antakya Şubesi Başkanı İsmet Ertürk de bu ödülün 1953 yılından beri verildiğini, bütün annelerin birbirinden değerli olduğunu ifade etti.
     Etkinlik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ekipleri tarafından, ''Çocuk ve Aile'' adlı skeç ile şiir dinletisi sunuldu ve anne konulu kompozisyon okundu. Daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, müzik topluluğu Türk Halk Müziği şarkılarından oluşan konser verdi.
     Etkinliğe İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, diğer kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.