Hatay’da Bayram Coşkusu

Hatay’da Ramazan Bayramı, Yüzlerce Vatandaşın Katılımı ile Açık Alanda Kutlandı
Hatay’da Bayram Coşkusu
Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, millet olma iradesinin en üst düzeyde hissedildiği, kırgınlıkların unutulduğu müstesna günlerdir bayramlar. Mutluluk ve huzur dolu bir iklim meydana getirmeleriyle inanç ve kültür medeniyetimizin en temel unsurlarındandır.Huzurla geçen Ramazan ayının ardından milletçe heyecanla karşıladığımız Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde son beş yıldır olduğu gibi bu yıl da resmi mekanlar yerine halkın da rahatlıkla gelebileceği açık alanda kutlanarak, yüzlerce Hataylı’nın biraraya gelmesine ve tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verilmesine vesile oldu.Antakya Belediye Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı kutlama programı; farklı din, dil ve etnik kökenden insanımızın ve yüzlerce Hataylı’nın katılımı ile görkemli bir şekilde geçti. 
İl merkezindeki bayramlaşma programına; Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu ve Adem Yeşildal, Garnizon Komutanı P. Alb. Salih Taşgın, Baro Başkanı Av. A.Sinan Akgöl, Vali Yardımcıları, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İlçe belediye başkanları, üç semavi dinin temsilcileri, kanaat önderleri, sivil toplum örgütlerinin, resmi kurum ve kuruluşlarımızın, basın kuruluşlarının, meslek odalarının ve siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ile yüzlerce vatandaşımız katıldı.Devlet-Millet buluşmasının en güzel örneklerinden birinin sergilendiği bayramlaşma törenine gösterilen yoğun ilgi ve katılım, Vali Lekesiz’in “Bayramların Öğretmenevi, Orduevi, Polisevi gibi kapalı ve resmi mekânlarda değil de katı bir protokol kuralına bağlı olmaksızın vatandaşlarımızın da rahatlıkla gelebileceği parklar gibi açık alanlarda kutlanması gerektiği” talimatının geçerliliğini bir kez daha kanıtladı.Vali Lekesiz  yaptığı değerlendirmede; yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bir Ramazan ayının ardından, milletçe güzel bir bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadığımızı ifade ederek, “Bu güzel bayramın huzur içinde hep birlikte kutlanmasını sağlamak en temel vazifelerimizdendir. Öğretmenevi, Orduevi, Polisevi gibi kapalı ve resmi mekanlarda yapılan kutlamalara vatandaşlarımızın çok fazla iştirak edemediği ve kutlamaların dar bir kesimle sınırlı kaldığı açıktır. Bayramın coşkusunu hep birlikte yaşamak için son beş yıldır olduğu gibi bu yıl da açık mekanları tercih ettik. Çünkü bu müstesna günlerde halk ile Devlet ricalinin buluşması ve aradaki duygusal ve sosyal bağların daha da güçlendirilmesi fevkalade önemli. Böylece yüzlerce vatandaşımız parka gelerek bu coşkuya ortak olma fırsatı buldular. Farklılıkların yüzyıllardır uyum ve ahenk içerisinde yaşadığı barış ve hoşgörünün merkezi ilimizde, bayramların halka açık mekanlarda kutlanması, farklı dil, din ve etnik kökenden insanların bir araya gelmesi güzel bir örnek teşkil etti.” dedi.Lekesiz, organizasyondaki katkılarından dolayı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ve bayram coşkusuna ortak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.Bayramlaşma töreninin ardından Devlet büyükleri ile vatandaşlar toplu fotoğraf çektirdi.
Hatay’da Bayram Coşkusu haberi 04 Ağustos 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  42655 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle