HATAY'DA ÇEVREYE DUYARLI İŞLETMELERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip kenti modern bir görünüme kavuşturacaklarını belirtti.
HATAY'DA ÇEVREYE DUYARLI İŞLETMELERE TEŞEKKÜR BELGESİ
  Lekesiz, Valilik Brifing Salonu'nda düzenlenen törende, Antakya ile havaalanı yolu üzerindeki orta refüj çalışmalarına katkı sağlayan işletme sahiplerini kabul ederek, yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.
     Tarihi ve doğal güzelliklere sahip Hatay'a kötü görüntünün yakışmadığını ifade eden Lekesiz, yaptıkları çalışma kapsamında kentin girişindeki orta refüjde temizlik yapıldığını, buranın ağaçlandırılarak ışıklandırıldığını söyledi.
     Çevre temizliği konusunda çok eski tarihi sahip Hatay'ın diğer illere örnek olması gerektiğini vurgulayan Lekesiz, ''Ancak bu konuda maalesef biz diğer illeri örnek alıyoruz. Fakat hiçbir şey için geç değildir. Yaptığımız düzenlemelerle kentimizin girişini güzel bir görünüme kavuşturduk. Binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip kentimizi bu anlamda modern bir görünüme kavuşturacağız'' diye konuştu.
     Kent girişinin temizliği konusunda Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptıkları denetimler kapsamında 8 iş yeri ile bir şahsa ve belediyeye toplam 272 bin 933 TL para cezası kestiklerinin de altını çizen Lekesiz, bu konuda denetimleri arttıracaklarını kaydetti.
     Çevre ve Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer de refüjde çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.
     Temizliğin sürekli olabilmesi için vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Yüzer, gelişi güzel çöplerin atılmamasını istedi.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalara katkı sağlayan 25 işletme ve iş yeri sahibine teşekkür belgesi verdi.