''HATAY'DA DÜNYANIN EN BÜYÜK MOZAİK MÜZESİNİN KURULMASINI HEDEFLİYORUZ''

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Osman Murat Süslü, tarihi ve doğal güzelliklere sahip Hatay'da dünyanın en büyük mozaik müzesini kurmayı hedeflediklerini belirtti. 
''HATAY'DA DÜNYANIN EN BÜYÜK MOZAİK MÜZESİNİN KURULMASINI HEDEFLİYORUZ''
   ''Avrupa Miras Günleri'' etkinlikleri kapsamında kente gelen Süslü, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özkaşıkçı ile Belediye Başkanı Mithat Nehir'i ziyaret etti.
     Ziyarette yaptığı açıklamada Süslü, Hatay'ın kültürel alanda kalkınması için çalışmalara daha da ağırlık verileceğini söyledi.
     Mevcut Arkeoloji Müzesi'nin yer sıkıntısı nedeniyle ihtiyaca tam olarak cevap veremediğini ifade eden Süslü, ''Hatay'ın eksikliklerini belirleyerek, yapılacakları tespit edeceğiz. Bu kapsamda, bölgede incelemelerde bulunuyoruz. Mevcut müze tarihi ve kültürel zenginliklere sahip Hatay için yetersiz kalıyor. Çıkarılan mozaikler yer darlığı nedeniyle sergilenemiyor. Bu kapsamda yeni müzenin yapımı için çalışmalar var. Hatay'da dünyanın en büyük mozaik müzesini kurmayı hedefliyoruz.''
     Samandağ ilçesinde bulunan Titus Tüneli ve Beşikli Mağara'nın çevre düzenleme çalışmalarının da yapıldığını vurgulayan Süslü, kentin turizm alanında kalkınması için çalıştıklarını kaydetti.