Hatay'da Eğitim Atağı Devam Ediyor

Hayırsever işadamı Yakup Bozatlı tarafından İskenderun ilçemizde yaptırılacak olan 720 öğrenci kapasiteli 24 derslikli Yakup Bozatlı Ticaret Meslek Lisesi'nin protokolü, Valilik Makamı’nda imzalandı.
Hatay'da Eğitim Atağı Devam Ediyor
 Vali Lekesiz, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin önemine vurgu yaptı.Lekesiz, ‘Bir ülkede yerin altından servet fışkırsa da, eğer eğitilmiş insan gücünüz yoksa, o ülkenin insan kaynakları eğitim alıp gelişmemişse, bu servet hiçbir şekilde değerlendirilemez. Servetinizi değerlendirmek için insan kaynaklarınızın iyi eğitimli ve gelişmiş olması gerekir. Bu anlamda eğitime yapılan her yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.’dedi. 
 
 

Söz konusu okulun protokolünü imzalamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Lekesiz, hayırseverimizin davranışının diğer hayırsever iş adamlarına da örnek olmasını ve eğitime katkılarının devam etmesini temenni etti. 

Vali Lekesiz, eğitime yaptığı katkılardan dolayı işadamı Sayın Bozatlı’ya teşekkür ederek, 21 ülkeye ihracaat yapan işadamının, ilimiz ve ülkemiz için önemli yatırımlarının yanı sıra eğitime de katkı sunmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.Hayırsever işadamı Yakup Bozatlı ise, eğitime katkı sunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, bu katkının devam edeceğini dile getirdi. Protokol imza törenineBelen Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Osmanoğlu,hayırsever Yakup Bozatlı ile oğlu Abdullah Bozatlı katıldı.