Hatay’da Elektrik Sorunu Masaya Yatırıldı

İlimizde yaşanan elektrik kesintileri başta olmak üzere, abonelik işlemlerinde ve arıza gidermede yaşanılan sorunlar masaya yatırıldı ve çözüm önerileri dile getirildi.
Hatay’da Elektrik Sorunu Masaya Yatırıldı
Savon Otel’dedüzenlenen ve yaklaşık 4 saat süren toplantıya,Vali  Lekesiz, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Toroslar EDAŞ yetkilileri ve ilgili müdürler katıldı. Toplantıda konuşan Toroslar EDAŞ Dağıtım Operasyonları Direktörü Akın Şahin, şirket olarak görevi yeni devraldıklarını ve abonelere önümüzdeki süreçte kesintisiz ve kaliteli hizmet vermeye yönelik planlanan yatırımların devam ettiğini ifade etti. Akın, elektrik konusunda yaşanan sorunların çözümüne yönelik toplantıların diğer illerimizde de yapılacağını sözlerine ekledi. Daha sonra Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları, il merkezi ve ilçelerde yaşanan elektrik hizmetlerine yönelik sorunlarını ve bu sorunların çözümüne dair vatandaşlarımızın taleplerini paylaştılar. Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, günümüz dünyasında enerji hizmetinin, insanımızın alıştığı zihinsel, bedensel, fiziksel standartlarda ve konforda verilmesinin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti.
 
Hatay’ın 2014 yılı Mayıs ayı sonu itibarıyla Türkiye genelinde en çok enerji tüketen 7. il konumunda olduğunu hatırlatan Lekesiz, “Özelleştirmede amaç; hizmet kalitesinin çıtasının daha üst sıralara taşınmasıdır. Bu tür özelleştirmelerde geçiş döneminde bazı sorunlarla karşılaşabilir ancak bunların kabul edilebilir sınırlarda olması önemlidir.” diye konuştu.  Bilişim sektörünün, tüm dünyada hizmet standartlarını yükselttiğine dikkat çeken Lekesiz, “Bilişim sektörüyle birlikte insanlar, dünyanın dört bir tarafında verilen sağlık, enerji, eğitim, güvenlik ve benzeri hizmetlerin kalitesini görüyor ve kendi ülkesinden de o kalitede hizmet bekliyor. Bunlar fevkalade olumlu gelişmeler çünkü vatandaşın talebi hizmetlerin daha iyiye gidebilmesi için besleyici nitelik taşır. Türkiye’de kamu yönetimi sadece yönetim anlayışını değil yönetimin temel paradigmalarını da gözden geçirmeye başladı. Kamu yönetiminin böyle davrandığı bir dünyada özel sektörün bu gelişmeleri görmezden gelmesi mümkün değil.” diye konuştu. Elektrik konusunda yaşanan sorunların, vatandaşın hayatına nasıl yansıdığını daha iyi hissedebilmek için TEDAŞ’ın bu toplantıları tüm ilçelerimizde geniş katılımlarla yapmasında yarar olduğuna da değinen Lekesiz, ayrıca toplantıda iletilen sorunların çözümüne yönelik somut çalışmaların Valiliğimize bildirilmesini ve sorunların kabul edilebilir sürede çözümlenmesini istedi.