HATAY'DA ''İL STRATEJİK PLANI'' TOPLANTISI

VALİ LEKESİZ: ''TOPLUMSAL MUTABAKATLA HAZIRLANMIŞ BİR PUSULA OLMAZ İSE BİREYSEL DOĞRULARLA HAREKET EDİLİR''
HATAY'DA ''İL STRATEJİK PLANI'' TOPLANTISI
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ''toplumsal mutabakatla hazırlanmış bir pusula olmaz ise bireysel doğrularla hareket edileceğini'' söyledi.
     Lekesiz, ''İl Stratejik Planı İzleme ve Değerlendirme Toplantısında'' yaptığı konuşmada, yaklaşık bir yıl önce Hatay'da stratejik plan hazırlığı için çalışmalara başladıklarını ifade etti.
     Gelişmiş ülkelerin, yüz yıl sonrasının planlamasını yaptıklarını ve adım adım uyguladıklarını belirten Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Bir hedefimiz olursa gerekli altyapıyı oluşturabiliriz. Bu hedefleri koyarken sahip olduğumuz kaynakları göz önüne almamız gerekmektedir. Sahip olduğunuz kaynaklar sizin gelecekte ne olmanız gerektiği konusunda belirleyici rol oynar. Toplumsal mutabakatla hazırlanmış bir pusula olmaz ise bireysel doğrularla hareket edilir, bunlar da sağlıklı sonuçlara götürmeyebilir. Bir ilin coğrafyası, tarihi, kültür mirası, sınır ili olması, iklim kuşağı gibi kaynakların, gelecekte ne olacağının belirlenmesi açısından önemli. Hiçbir gün gecikilmiş gün değildir. Çalışmalara hemen başlamamız lazım.''
     Toplantı, kurum müdürlerinin ''İl Stratejik Planı'' çerçevesinde, kurumların yaptığı çalışmalar ve bundan sonraki süreçte çalışmaların maksimum düzeyde olumlu sonuçlar vermesi için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişi ile devam etti.
     Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve kurum müdürleri katıldı.