HATAY'DA İLK UYGULAMA

AİLE BİRLEŞİMİ ÇERÇEVESİNDE ALMANYA'YA GİDENLERDEN ZORUNLU OLARAK İSTENEN ''ALMANCA A 1'' BELGESİNİ GÜ-KUR VERECEK -GÜ-KUR KURUCU BAŞKANI GÜZELMANSUR: ''VATANDAŞLARI ANKARA'YA GİTMEKTEN HEM EKONOMİK HEM DE ZAMAN OLARAK KURTARDIK''
HATAY'DA İLK UYGULAMA
 Almanya'ya gideceklerden ''Aile Birleşimi'' çerçevesinde zorunlu olarak istenen ''Almanca A 1''belgesini Hatay'da ilk kez GÜ-KUR Eğitim kurumlarının vereceği bildirildi.
     GÜ-KUR Eğitim Kurumları Kurucu Başkanı İsmail Güzelmansur, Türk Alman Kültür Merkezi Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Siper ve yöneticilerle Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirilen protokol imza töreninde yaptığı açıklamada, Hatay'a önemli bir hizmeti sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 

     1990 yılında ''Bilgisayar Bakım, Onarım, Yazılım ve Satış'' firması olarak yola çıktıklarını, şu anda kentin en önemli bilgisayar, sürücü kursları ve yabancı dil kurslarına sahip olduklarını ifade eden Güzelmansur, şöyle devam etti:
     '' İlklerin öncüsü GÜ-KUR Eğitim Kurumları, aile birleşimi çerçevesinde Almanya'ya gidenlerden zorunlu olarak istenen 'Almanca A 1' kursunu açacak, daha sonra da sınav yaparak belge verecek. Daha önce bu sınava girmek isteyen vatandaşlar Ankara'ya gidiyorlardı. Vatandaşları Ankara'ya gitmekten hem ekonomik, hem de zaman olarak kurtardık. Sınavla ilgili teknik bilgiye sahip olmadan, Ankara'da uzun bir yolculuktan sonra yol yorgunu olarak sınava giren vatandaşlar sorunlar yaşıyorlardı. Kurs ve ardından sınavlar Hatay'da ilk kez eğitim kurumumuz tarafından verilecektir. Sınav başvuruları şirketimize yapılacaktır. Her türlü yetki ve organizasyon şirketimize ait olacaktır.''
 
 
     Türk-Alman Kültür Merkezi Derneği Başkanı Mehmet Siper, Dışişleri Bakanlığı ve Alman Konsolosluğu bilgisinde yapılacak protokol ile Hatay ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacağını, GÜ-KUR Eğitim Kurumları'nın kendini kanıtlamış, ciddi bir kurum olduğunu, bu nedenle tercihlerini onlardan yana kullandıklarını söyledi.
     GÜ-KUR ile Alman Kültür Merkezi çalışmalarında koordinatör görevi yapacak olan eğitimci Yaşar Ergin, Almanya'da yakınları bulunan ve Hatay'da yaşayan vatandaşların şanslı olduklarını, bir çok ilde bulunmayan ''Almanca A 1'' belgesi verilmesi fırsatının ayaklarına kadar getirildiğini sözlerine ekledi.
     Konuşmalardan sonra, Güzelmansur ile Siper tarafından protokol imzalandı.
HATAY'DA İLK UYGULAMA haberi 03 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62270 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle