Hatay'da Noel kutlamaları

Hatay ve İskenderun'daki Ortodoks kiliseleri ile dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre'de Noel ayini düzenlendi.
Hatay'da Noel kutlamaları
Antakya Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen ayini kilisenin ruhani lideri Jan Delüller ile rahip Dimitri Doğum yönetti. İlahi ve duaların okunduğu ayine katılan Hristiyanlar, mum yakarak dua etti.
     Törenin ardından kilisenin bahçesine çıkan vatandaşlar, Noel bayramlarını kutladı. Ayini CHP Hatay Milletvekili Hasan Akyol ile Çin'den Hatay'a gelen bir grup öğrenci de izledi.
     Dünyanın ilk mağara kilisesi olan ve Hz. İsa'ya inananlara 'Hristiyan' adının verildiği yer olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'nde düzenlenen ayine de Hristiyanlar yoğun ilgi gösterdi.
     Antakya İtalyan Katolik Kilisesi Rahibi Domenico Bertogil'in yönettiği ayinde, çocuklar, Hz. İsa'nın dünyaya gelişinin anlatıldığı gösteriyi sundu.

     İncil'den ayetlerin okunduğu ayinde, dualar edilerek ilahiler seslendirildi.
     Hristiyan aleminin Noel bayramını kutlayan rahip Bertogil, dualarında barış ve kardeşlik mesajı verdi.
     İskenderun ilçesindeki Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen ayini yöneten Papaz Dimitri Yıldırım da Hristiyan aleminin Noel bayramını kutlayarak, ''Noel'in Türkiye'ye, devletimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, ordumuza, emniyet görevlilerine sağlık, huzur, bolluk, mutluluk getirmesini temenni ediyorum'' dedi.
     İskenderun'da huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadıklarını vurgulayan Yıldırım, Noel'in dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesi dileğinde bulundu.
     Ayine katılanlar kilisede mum yakarken, çocuklara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.
     İlahilerin okunmasıyla devam eden ayini CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de izledi.
Hatay'da Noel kutlamaları haberi 27 Aralık 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  261065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle