HATAY'DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİKLERİ

Hatay'da okul öncesi eğitimin gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, kamuoyu oluşturmak, toplumun dikkatini çekmek, çalışmalar ve yatırımlara öncelik vermenin gerekliliğini geniş kitlelere duyurmak amacıyla ''Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri'' kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi.
HATAY'DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİKLERİ
  Vali Ürgen Alanı'ndan başlayan yürüyüş, Atatürk Parkı'na kadar devam etti.
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, park içerisinde anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışını eşi Zehra Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile yaptı.
 
 
 

     Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, yaptığı konuşmada, öğrenmenin en yoğun olduğu temel alışkanlıkların, zihinsel yeteneklerin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği okul öncesi eğitim döneminin çocukların ileriki yaşlarındaki öğrenme yeteneği ve akademik başarılarının üzerinde önemli etkisi olduğunu söyledi.
     0-6 yaşları arasının, gelişimin en kritik, dikkat isteyen ve ihmal edilmemesi gereken dönem olduğunu vurgulayan Tulmaç, bu süreçte çocukların eğitimin yalnızca ailenin yetmediğini bunun için okul öncesi eğitime ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
     Konuşmaların ardından anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler izlendi.
     Etkinliğe İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile vatandaşlar katıldı.