HATAY'DA ''ÖN YARGILAR GİREMEZ'' TOPLANTISI

-ESKİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI SAĞLAR: -''SİYASİ PARTİLER VE SEÇİM YASASI BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİ''
HATAY'DA ''ÖN YARGILAR GİREMEZ'' TOPLANTISI
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar, siyasi partiler ve seçim yasasının bir an önce değişmesi gerektiğini söyledi.
     Sağlar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Toplantı Salonu'nda her ay gerçekleştirilen ve milletvekillerinin davet edildiği ''Hatay Küçük Millet Meclisi'' toplantısında yaptığı konuşmada, son yıllarda tüm partilerin ''demokrasi''den söz ettiğini, ancak uygulamada ''demokrasi oyunu'' oynandığını öne sürdü.
     Siyasi parti temsilcilerinin halkın arasına girmeye çekindiklerini belirten Sağlar, şöyle devam etti:
     ''Türkiye'de son yıllarda demokrasi oyunu oynanıyor. Bugün salonda davetli olmalarına rağmen hiç bir mazeret göstermeden toplantıya katılmayan siyasi parti temsilcileri ve yerel yöneticiler bunun en anlamlı kanıtıdır. Halbuki gelip, sivil toplum kuruluşlarının öneri ve şikayetlerini dinlemeleri kendilerine artı puan kazandıracağı gibi, eleştirilerden dersler çıkartarak ve yararlanarak eksikleri de gidermeleri sağlanırdı. Siyasi partiler ve seçim yasası da bir an önce değişmeli. Siyasi partiler her seçim de olduğu gibi bizim önümüze koydukları adayları seçmek zorunda kalıyoruz. Ülkede işte böyle bir demokrasi var.''
     Toplantıda konuşan Hatay Küçük Millet Meclisi Temsilcisi Avukat Ekrem Dönmez, milletvekili ile yerel yöneticilerin toplantıya katılım göstermemelerinden ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Sivil toplum örgütleri ile siyasileri bir araya getirmek suretiyle gerek ülkenin gerekse ilimizin sorunlarını masaya yatırıp çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ancak ne yazık ki her toplantı da olduğu gibi siyasiler ve yerel yöneticiler bir kez daha duyarsızlıklarını ortaya koymuş oldular'' dedi.
     Toplantıda, iki dillilik ve özerklik ile Antakya Büyükşehir Belediyesi olmalı mı? konuları tartışıldı.