HATAY'DA TAŞ OCAĞI TEPKİSİ

 - Avukat Bedi Duman, Yukarı Okçular, Sofular ve Bozlu köyü mevkisinde kurulacak taş ocaklarının, bu köylere geçiş güzergahında bulunan Harbiye beldesini de olumsuz etkileyeceğini belirtti.
HATAY'DA TAŞ OCAĞI TEPKİSİ
  Duman, Harbiye Kültür ve Sanat Çalışmaları Derneği'nde düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, açılması planlanan taş ocaklarının ekolojik dengeyi bozacağını, tarım başta olmak üzere hayvancılığı olumsuz etkileyeceğini söyledi.
     Taş ocağı kurulacak köylere geçiş güzergahında bulunan Harbiye beldesininde bu durumdan olumsuz etkileneceğini savunan Duman, ''Son 15 gün içerisinde Harbiye-Yayladağı kavşağında ölümlü iki trafik kazası meydana geldi. Taş ocağının faaliyete geçmesiyle bir ile ile dört ilköğretim okulunun bulunduğu beldemizde kaza riski artabilir. Turistik beldemiz, taş ocağından olumsuz etkilenebilir'' diye konuştu.
 
 
     Taş ocağı açılmasının zeytin ıslah kanunu da aykırı olduğunu vurgulayan Duman, sağlıklı ve onurlu bir hayat sürmek istediklerini, taş yüklü kamyonların beldeden geçişini engellemek için bütün mücadeleyi vereceklerini kaydetti.
HATAY'DA TAŞ OCAĞI TEPKİSİ haberi 07 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  58280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle