HATAY'DA TORBA YASASI'' TOPLANTISI

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu, 6111 sayılı kanunun vergi değil faiz ve ceza affı olduğunu ifade etti.
HATAY'DA TORBA YASASI'' TOPLANTISI
Dumlu, Hatay Genç İş Adamları Derneği (HAGİAD) tarafından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlen ''Torba Yasası'' toplantısında yaptığı konuşmada, yasayla ilgili bilgi verdi.
     Yasanın tanıtımıyla ilgili kentte 10 vergi dairesinin hizmet verdiğini ifade eden Dumlu, mükelleflerin müracaat etmesi halinde çok önemli indirimlerden yaralanacağını kaydetti.
 

 
     Yasaya göre borcunu peşin ödeyenlerin ceza ve faizlerinin tamamının düşüleceğini vurgulayan Dumlu, taksitlendirme halinde ise enflasyon rakamlarına göre hesaplama yapılacağını söyledi.
     Dumlu, mükelleflerin borçlarını Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sayfasından öğrenebileceğini, ayrıca mükelleflere kredi kartıyla ödeme kolaylığının sağlanacağını belirtti.
     HAGİAD Başkanı Aykut Özbuğday da, yasanın borcunu ödeyemeyenler için olumlu ve güzel bir gelişme olduğunu, ancak zamanında ödeme yapanlarla ilgili de bir kolaylık ya da indirim sağlanması gerektiğini kaydetti.
     Kentin ekonomiye katkıda ilk 10 sırada yer aldığını vurgulayan Özbuğday, yatırım konusunda ise Hatay'ın ilk 30 il içerisinde bulunmamasının üzüntü verici olduğu belirtti.