HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ

Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz

Hatay orman yangınlarında iki yıl içinde, toplam 372 hektar alanda ormanlar kül oldu. Milyonlarca ağaç yok oldu, binlerce hayvan yaşamını yitirdi ve dünyanın akciğerlerinden biri daha yandı… Hatay’da yok olan ormanları geri getirmek mümkün olmasa da yeni ormanları kurmak, gelecekte hep birlikte nefes olmak mümkün!

Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek “Hatay Turizm Ormanı” Projesi’ni hayata geçirdi ve Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte protokol imzaladı. Hatay’da kül olan ormanları yeniden yeşillendirmek için 2021 yılı hedefi 100 bin ağaçlı orman olarak belirlendi. Proje yürütücüleri, ortakları* ve destekçileri** tüm Türkiye’ye doğaseverlere sesleniyor ve herkesin desteğini bekliyor.

Turizm Ormanına siz yada sevdikleriniz adına ağaç fidanı bağışlayabilir, daha yeşil bir Türkiye için destek olabilirsiniz. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok! Turizm Ormanı için tüm GSM operatörlerinden kısa mesaj yoluyla TURİZM ORMANI yazıp 2026‘ya bir SMS gönderip 20 TL’ye iki ağaç fidanı desteği verebilirsiniz.

Fidan Sertifikası almak için kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz: turizmormani.tuader.org

Banka havalesi ile bir fidan bedeli 10 TL’dir. Şimdi hayata geçirilen “Turizm Ormanı” projesine destek zamanı! Turizm Ormanı banka hesabına para transferi ile destek vermek için; OGEMVAK Turizm Ormanı Hesabı Ziraat Bankası IBAN: TR 6500 0100 0799 3558 6221 5099 hesaptan ağaç fidanı gönderebilirsiniz.

*Turizm Ormanı Projesi Ortakları: TÜRSAB, TÜROFED, TÜROB, TTYD, TUREB, TURYİD, SKAL, TUADER, POYD, TÜROYD, THTC, TAŞPAKON, TAFED, TURDER, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü, TUYED.

**Turizm Ormanı Projesi Destekçileri: CABGRUP, TOURISM TODAY, tourismfm, THMTURİZMHABER, turizmgazetesi.com, Turizm Aktüel, OGM, OGEM-VAK, METİOD, TTYÖOMD, BTİOYOMD, ATİOYOMED, ERTUMED, ATMED, ÇATİOD, NEVTİM.

HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ haberi 20 Şubat 2021 15:03 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Turi̇zm Derneği̇ adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Turizm sektörüne eklenmiş olup  398 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Sektör
Kategori
HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri Hatay ili Hatay Merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2021 yılı içerisinde 398 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Hatayda+Turizm+Ormani+Kuruyoruz Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 01 Mart 2021 Pazartesi 16:49 https://firmarehberim.com/haber/yerel/hatayda-turizm-ormani-kuruyoruz-235609 #HATAYDA #TURİZM #ORMANI #KURUYORUZ #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #HATAYDATURİZM #TURİZMORMANI #ORMANIKURUYORUZ #HATAYDATURİZMORMANIKURUYORUZ #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Yerel Haberleri

ALTINÖZÜLÜ VATANDAŞ KENDİ YARASINI KENDİSİ SARDI

Altınözü ilçesinde köstebek yuvasına dönen sokaklar vatandaşı çileden çıkardı. Altınözü Belediyesi parke taşı döşemediği sokakları vatandaşlar kendi imkanları ile parke döşedi.

Hatice Ekmekçi | 23 Şubat 2021 13:55
BAŞKAN MANSUROĞLU MELODİ FM CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Antakya berberler ve kuaförler odası başkanı Ali Mansuroglu Radyo Melodi 98.5 Melodi FM konuğu oldu.

İkan Alkan Düşyolu | 20 Şubat 2021 15:43
HATAYDA TURİZM ORMANI KURUYORUZ

Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 15:03
ATSO 7. ÜRÜNÜN COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİNİ ALDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası gastronomi şehri Hatay’ın lezzetlerinin ve değerlerinin markalaşması için 2005 yılından bu yana önemli çalışmalara imza atmış, bu kapsamda Hatay’a özgü birçok ürüne Coğrafi İşaret Belgesi almıştır.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 14:52
HATAY LI GURBETÇİLER DEN BÜYÜK JEST

Organizatörlüğünü Stuttgart HAMD Kültür Derneği’nin düzenlediği koli yardım paketi için bir araya gelen Hatay’lı gurbetçi kurum ve kuruluşlar, 1200 yoksul aileye yardım etti.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 14:47
HATAYLI İŞ ADAMI BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Hataylı işadamı Tekin Urhan'ın firması büyük bir projeye imza atarak, Irak Demiryolları için ürettiği vagonların lk teslimatını törenle gerçekleştirdi..

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 13:57
HARBİYE PİLİÇE BİR ÖDÜL DE İHRACATÇI BİRLİĞİNDEN

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamüller İhracatçılar Birliği (ASHİB), Hatay'ın yurt dışına ihracatıyla ün yapan Harbiye Piliç Dış Ticaret Limited Şirketini ödüllendirdi.

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 13:52
MENGÜLLÜOĞLUN DAN BAŞKAN SAVAŞ A ZİYERET

Süleyman Mengüllüoglu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaşı Makamında Ziyaret Etti.

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 12:51
ESNAFA AYAĞA KALKIŞ KREDİSİ VERİLMELİ

Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme süreci başlayacak fakat esnafımız pandemi sürecinde yüzde 70 oranında kazancı düşmesi, hatta dükkânının aylarca kapalı kalması nedeniyle elde avuçtakini aile ve kendisiyle birlikte evde kaldığı sürede harcadı. Bu nedenle faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz, dükkânına sermaye yapmak için ayağa kalkış kredisi verilmeli.

Hatice Ekmekçi | 20 Şubat 2021 12:46
TEKSÖZ DEN MANSUROĞLUNA ZİYARET

Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Kadir teksöz den Berberler ve kuaförler odası Başkanı Ali mansuroglu na ziyaret

Mehmet Katırcıoğlu | 20 Şubat 2021 12:32