HATAY'DA UMEM PROJESİ

 Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ''işsizlik konusunda topyekün mücadelenin şart olduğunu'' bildirdi.
HATAY'DA UMEM PROJESİ
Lekesiz, İskenderun'da Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri(UMEM) projesinin bilgilendirme toplantısına katıldı.
     Lekesiz, proje ile işsizlere beceri kazandırarak ihtiyaç duyulan kalifiye eleman sıkıntısını çözmek istediklerini söyledi.
     İşsizliğin toplumsal bir sorun olduğuna dikkati çeken Lekesiz, ''Bu konuda toplumun her kesimine büyük görevler düşüyor. Bu çerçevede kayıt dışı istihdamı önlememiz lazım. Bu konuda birimlerimiz çalışmalar yapıyor. Bu önemli projenin ilimizde başarılı bir şekilde uygulamanın gayreti içindeyiz'' dedi.
     İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık da projenin nitelikleri yetersiz olan ya da teknolojik gelişmeler sonucu nitelikleri güncelliğini yitiren işsizlere adeta ''altın bilezik'' kazandırdığını kaydetti.
     Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Kuseyri de Türkiye'nin kronikleşmiş işsizlik sorununa çare bulabilmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, ve Türkiye İş Kurumu işbirliğinde projenin hayata geçirildiğini söyledi.
     İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan bilgilendirme toplantısına Belen Kaymakamı Mehmet Öz, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Dörtyol kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, belediye başkanları, ilçe milli eğitim dürüleri, meslek yüksek okulları ve endüstri meslek liseleri müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda işadamı katıldı.
HATAY'DA UMEM PROJESİ haberi 23 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  132590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle