HATAY'DA ''VERGİ HAFTASI'' ETKİNLİKLERİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kentin Lojistik Master Planı'nı hazırladıklarını bu kapsamda bölgede yapılanların artık zenginliğe dönüşeceğini belirtti.
HATAY'DA ''VERGİ HAFTASI'' ETKİNLİKLERİ
 Lekesiz, ''Vergi Haftası'' etkinlikleri kapsamında gelir, kurumlar, yatırım, ek istihdam ve ihracat rekortmenleri plaket töreninde yaptığı konuşmada, küreselleşen dünyada artık işletmelere değil bunların ürünlerine bakıldığını söyledi.
     Girişimcilerin gücünün yaptıkları projeler ve geleceğe dönük hedeflerle ölçüldüğünü ifade eden Lekesiz, ''Hatay'ı hazırlanan Lojistik Mastır Planı ile büyük bir potansiyel beklemektedir. Önümüzdeki aylarda bitirilmesi hedeflenen plan sayesinde bölgede yapılanlar zenginliğe dönüşecek'' diye konuştu.
     Verginin bir ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Lekesiz, kalkınmış ülkeler seviyesine ulaşılmasında devletin ve hazinesinin güçlü olması gerektiğini, bu konuda vatandaşlara vergisini ödeme adına büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.
     Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu da toplumda vergi bilincinin yerleşmesinin ülke ekonomisinin geleceği açısından çok önemli olduğunu kaydetti.
     Konuşmaların ardından, gelir, kurumlar, yatırım, ek istihdam ve ihracat alanında başarı sağlayan 20 kişiye plaketleri verildi.
     Törene, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ile kurum müdürleri ve iş adamları katıldı.