HATAY'DA VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI

-VALİ LEKESİZ, VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DUMLU'YU KABUL ETTİ
HATAY'DA VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kutlanmakta olan 'Vergi Haftası' dolayısıyla Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu ve beraberindekileri makamında kabul etti.
     Lekesiz, devlet kavramının var olduğundan beri verginin her zaman var olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.
     Geçen yıl içerisinde geçmiş yıllarda olduğu gibi Hatay'ın pek çok konuda ilk 10 arasında yer aldığı gibi vergi konusunda da 81 il içerisinde ilk 9.sırada olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Devletin yapması gereken asli ve sürekli görevleri var. Bunlar savunma, adalet, güvenlik, eğitim ve sağlık başta olmak üzere devletin olmazsa olmaz kamu hizmetleri vardır. Bunların sağlıklı olarak belli bir kalitede yürütülebilmesi için devletin düzenli bir gelire ihtiyacı var. İşte bunun başında vergi gelirleri gelir. Dolaysıyla vergi gelirlerinin adaletli olması kalkınmanın dengeli şekilde sağlanması ve geniş bir tabana yayılması fevkalade önemli. 2010 yılı içerisinde geçmiş yıllarda olduğu gibi ilimiz gerçekten yine pek çok konuda ilk 10 arasında yer aldığı gibi bu konuda da yine toplam vergi gelirlerini binde 84 payı ile 81 il içerisinde 9. sırada olmayı başarmıştır. Bu çok önemli bir şeydir''
     Lekesiz, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Hatay ilinde en çok yatırım yapan, istihdam oluşturan,, ihracat yapan, gelir ve kurumlar vergisi beyan eden mükelleflere 25 Şubat Cuma günü plaket verileceğini kaydetti.
     Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu'da, toplumda vergi bilincinin tüm kesimlere yayılmasını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.