HATAY'DA YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaşlıların baş tacı edildiğini söyledi.
HATAY'DA YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ
Lekesiz, Yaşlılar Haftası kapsamında Antakya Kültür Merkezinde, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bilgiyi, saygıyı, sevgiyi ve hürmeti yaşlılardan hiçbir zaman eksik edilmemesi gerektiğini belirtti.
 

     Her ay en az bir yaşlı büyüğün ziyaret edilmesi gerektiğini ifade eden Lekesiz,''Onların gönlünü alalım, sevgimizi paylaşalım ve kalplerimizi açalım onların gıdası budur'' dedi.
     Antakya Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya da yaşlıların her zaman saygıya layık olduğunun vurguladı.
     Yelkaya,''Yaşlılarımız toplumun tecrübeli ve bu tecrübelerinden istifade edilebilecek önemli kaynak insanlardır. Onları sadece kendileri için belirlenen haftada değil her zaman hatırlamalıyız'' şeklinde konuştu.
     Konuşmaların ardından huzurevi sakinleri ile halk arasında düzenlenen ''Geleneksel Tavla Turnuvası''nda dereceye giren birinci İbrahim Fansa, ikinci Mustafa Tatar ve üçüncü Ahmet Temizkan'a madalya ve ödüllerini Vali Lekesiz verdi.
 

     Etkinlik Şenköy Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösterisi, Türk Halk Müziği Konseri, huzurevi sakinlerinin şiir ve mani okuması ve İlizyon gösterileriyle devam etti.
     Etkinliğe Hatay Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Akgün Corav ve Kadim Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Hüsnü Salih Güder ve kurum müdürleri katıldı.