HATAY'DA YOL ÇALIŞMASINI PROTESTO

 Hatay'da, bir yıldan bu yana süren Antakya-Samandağ yol çalışmasının bitmemesi nedeniyle sıkıntı yaşadığını iddia eden vatandaşlar eylem yaptı.
HATAY'DA YOL ÇALIŞMASINI PROTESTO
Merkeze bağlı Subaşı beldesinde toplanan vatandaşlar, Antakya-Samandağ yolu üzerinde slogan atarak, yol çalışmasını protesto etti.
     Grup adına açıklamada yapan avukat Ali Bilgin, bir yıl önce başlayan ve ilk altı ay hiçbir çalışma yapılmayan Antakya-Samandağ yolunun bir türlü bitirilememesine anlam veremediklerini söyledi.
 

     Yaklaşık 22 kilometre uzunluğundaki yolun bir bölümünde asfalt çalışmasının yapıldığını, ancak yağışlarla bunun tekrar bozulduğunu savunan Bilgin, ''Bu yolla ilgili kimse sorumluluk almak istemiyor. Bu yolda da devletin yolu. Kasıtlı olarak çalışma yapılmadığını ve vatandaşlarımızın cezalandırıldığını düşünüyoruz. Yetkililerden bir an önce yol çalışmasını bitirmesini istiyoruz'' diye konuştu.
     Bilgin, yol çalışmasının bitirilmemesi durumunda eylemlerini sürdüreceklerini, sürücülerin kontak kapatacağını, esnafın dükkanlarını açmayacağını, vatandaşların ise yolu trafiğe kapatacaklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.