HATAY’DAKİ HUZURU DIŞ TAHRİKLER BOZAMAZ

KKTC Atatürkçü Yaşam Derneğini Temsil Heyeti olarak Hüseyin Alasya, Cemal Dağlıhoca, Erçin ve Şahmaran Atatürkçü Düşünce Derneği’ni ziyaret ettiler.
HATAY’DAKİ HUZURU DIŞ TAHRİKLER BOZAMAZ
 Alasya ziyaret esnasında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. Kuruluş Yıldönümünü etkinlikler çerçevesinde Samandağ Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesinin davetlisi olarak bu etkinliklere katılmak üzere Samandağ’dayız. Bu davetlerinden dolayı şube Başkanı Tekin Fırıncı’nın Şahsında ADD Samandağ şubesinde teşekkür ediyoruz.
                Samandağ’da bulunduğumuz 4 günlük süre içerisinde Samandağ’ın Kültürel zenginliklerini ve doğal güzelliklerini yerinde görme imkanı bulduk. Samandağ’ın 2. Büyük ve bakir durumdaki sahile sahip olması gelecekte sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’nun turizm kenti olabilmesine uygun bir zemin olarak görüyoruz.
                Dileğimiz gerek yerel yönetimlerin gerekse genel yönetimlerin bu imkanları doğru projelerle değerlendirmesi Samandağ ilçemizin ekonomik büyümesine ve yurttaşlarımızın refah düzeyinin yükselmesine yönelik olarak değerlendirmeleridir. Atatürkçü düşüncenin partiler üstü ve Atatürk’ün gösterdiği yolda bir yaşam biçimi olarak kabullenilmesi ve bu çerçevede Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimize ulusal bir birlik ve bütünlük içerisinde sahip çıkılması gerektiğini vurgularız”
                Suriye’de yaşanan savaşın sınırlarımıza komşu bir ülke olarak yöre halkını olumsuz etkilememesi en büyük dileğimizdir.
                Hatay bölgesi geçmişten beri farklı din ve mezheplerin buluştuğu ve kardeşlik ilişkileri içerisinde bir bölge oluşu nedeniyle bu bölgedeki huzur ve güvenliği dış tahriklerle bozulmayacağı inancındayız” ifadelerine yer verdi.
                Dernek Başkanı Tekin Fırıncı; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen arkadaşları ağırlamaktan büyük onur ve şeref duydum. Yavru vatan kuzey Kıbrıs bağımsız bir ülke olup her zaman gönüllerimizde ve kalbimizde yaşayacaktır.
                Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ulusal bütünlüğü emperyalist politikalar tarafından tehlikeye girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal  Atatürkümüzün  dediği gibi “yuta barış cihanda barış” ilkesine sadık kalmamız lazım. Yaşanan bu süreç içerisinde barışın yolunda ilerlememiz gerekiyor. İnşallah barışın geleceği günlerin özlemiyle” dedi.
Copyright © 2012 Cemre Gazetesi