HATAY'DAKİ İŞ YERİNDE PATLAMA

HATAY'DAKİ İŞ YERİNDE PATLAMA -VALİ LEKESİZ, PATLAMANIN MEYDANA GELDİĞİ DERİCİLER SİTESİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU -LEKESİZ: ''ADLİ VE İDARİ YETKİLİ BİRİMLER GEREKLİ ARAŞTIRMAYI YAPIYOR. RAPORLAR ÇIKINCA DAHA SAĞLIKLI DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ''
HATAY'DAKİ İŞ YERİNDE PATLAMA
 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 3 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın meydana geldiği Güzelburç beldesindeki Dericiler Sitesi'nde incelemelerde bulundu.
     Lekesiz, patlamanın meydana geldiği Cemil Üzer ve Hakan Üzer'in sahibi olduğu Cem-Hak Dericilik Şirketi'nin bulunduğu yerde incelemelerde bulundu, işletme sahipleri ve yetkililerden bilgi aldı.
     Ölen 3 işçinin ailesine başsağlığı dileyen Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Dün kentimizde vahim bir olay yaşandı. Kazan dairesinde patlama sonucunda 3 işçiyi kaybettik, 5 de yaralı var. Özellikle Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki yaralı Cengiz Ali Ergün'ün durumu halen ciddiyetini koruyor.
     Adli ve idari yetkili birimler gerekli araştırmayı yapıyor. Raporlar çıkınca daha sağlıklı değerlendirme yapacağız. Mala ve makinelere gelen hasar giderilir ama ölen 3 vatandaşı geri getiremeyiz. Dileğimiz bu gibi olayların bir daha yaşanmaması. Bu gibi olaylardan dersler çıkartmak gerekir.''
     Lekesiz, gözaltında olan kimsenin bulunmadığını, ölen 3 kişinin ailesine gerekli yardımı yapacaklarını da sözlerine ekledi.
     Antakya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral da yaptığı açıklamada, iş yeri sahiplerinin son teknolojiyi kullandığını ve önlemlere rağmen kazanın yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Ayakkabıcılık sektörünün çok yaygın ve gelişmiş olduğu kentte dericilik de önemli bir yer tutar. Daha önceleri bu sitede 67 iş yeri vardı. Burada yapılan deri ürünleri ihraç edilirdi. Şu anda çalışır vaziyette 11 iş yeri kaldı. Talihsiz olaydan dolayı çok üzgünüz. Ölenlerin babaları da dericilik sektöründe çalışan kişilerdi.''
     Oral, hazırladıkları raporu da Vali Lekesiz'e verdi.
     İncelemelere Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ile diğer oda başkanları da katıldı.
     Dericiler Sitesi'nde, dün, kazan dairesinde meydana gelen patlamada 3 kişi ölmüş, 5 kişi de yaralanmıştı