Hatay'daki Suriyelilerin, konteyner kente sevki

 Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerindeki çadır kentlerde kalan Suriyelilerden bin 627'si, Kilis'teki konteyner kente gönderildi.
Hatay'daki Suriyelilerin, konteyner kente sevki
 AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ülkelerindeki karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye gelen ve yaklaşık bir yıldır Yayladağı ilçesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) ile Reyhanlı ilçesinde bulunan Hac Konaklama Tesisleri'ndeki çadır kentlerde yaşayan Suriyelilerden bin 627'si, Hatay Valiliği koordinesinde alınan karar doğrultusunda, Kilis'te oluşturulan konteyner kente nakledildi.
     Yayladağı ilçesinde sabah saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden sevkıyatta, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan bin Suriyeli, servis araçları ile Kilis'e gönderildi. Suriyelilerin eşyaları ise beraberlerindeki kamyonlarla taşındı.
     Yetkililer, Reyhanlı ilçesindeki Hac Konaklama Tesisleri'nde kalan Suriyelilerden 627'sinin de çadır kentte yer sıkıntısı yaşanmasından dolayı Kilis'e nakillerinin gerçekleştiğini belirtti.
     Valilik öncülüğünde bir araya gelen ilgili kurum yetkililerince alınan karar doğrultusunda, kentteki çadır kentlerde yaşayan 14 bin dolayındaki Suriyelilerden büyük bölümünün her gün bin kişi olmak üzere konteyner kente gönderileceği öğrenildi.