HATAY'DAN HAC YOLCULUĞU BAŞLIYOR

 İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, hacı adaylarının hac yolculuğunun bu ayın sonunda başlayacağını ifade etti.
HATAY'DAN HAC YOLCULUĞU BAŞLIYOR
  Sinanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde 5 kafilenin hac yolculuğuna çıkacağını bunların 3'ü Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı diğer ikisinin ise özel şirketlere ait kafileler olduğunu söyledi.
     Her kafilede 190 kişinin bulunduğunu belirten Sinanoğlu, özel şirketlerine ait kafilelerin 29 Eylül Perşembe günü müftülüğe bağlı grupların ise 9 Ekim Pazar günü Hatay Havaalanı'ndan direk olarak Medine'ye uçacaklarını, toplam bin 39 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini kaydetti.

     Sinanoğlu, bütün hacılara hac konusunda bilgilendirici özelliğe sahip seminerler düzenlendiğini, ayrıca bütün hacılara sağlık konusunda tedbir amaçlı aşılar yapıldığını belirtti.
     Hacı adaylarının her konuda bu ibadete hazır olduklarını ifade eden Sinanoğlu, son olarak her kafilenin eğitim ve kaynaşma amaçlı bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi.
HATAY'DAN HAC YOLCULUĞU BAŞLIYOR haberi 26 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  124640 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle