Hatay’ın futbol ve basketbol’daki gururu

Beyhan Gençay Ortaokulu Futbol ve Basketbol takımları Antakya’da yapılan grup müsabakaları sonrasında Hatay 1.’si olurken, yüzme yarışmalarında küçük ve yıldızlar takımı il şampiyonu oldu.

Hatay’ın futbol ve basketbol’daki gururu

Antakya Nazım Koka-Osman Çalgın sahasında oynanan futbol müsabakalarını kazanan Beyhan Gençay Ortaokulu Küçük ve Yıldız Futbol takımları gruplarda üstün başarı göstererek futbolda Hatay İl Şampiyonu oldular. Beyhan Gençay Küçük Futbol takımı ilimizi futbol müsabakalarında Nisan ayında Antalya’da yapılacak olan yarışmalarda temsil edeceği bildirildi.Beyhan Gençay Küçük Futbol takım hocası M. Kamil Alkan; “Antakya’da yaptığımız tüm maçları kazanarak şampiyon olduk. Bununla yetinmeyeceğiz. Antalya’da Nisan ayında yapılacak olan turnuvalarda ilimizi temsil edeceğiz. Burada da aynı performansı göstererek ilimize kupayı kazandırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Şampiyon olmak istiyoruz. Takımıma güveniyorum. Takımdaki oyuncularımla birlikte kupayı Hatay’a getireceğimize inanıyorum.” diye konuştu.  

Beyhan Gençay Ortaokulu Yıldız ve Küçük Basketbol takımı gösterdikleri üstün performans ile Antakya’da yapılan basketbol grup eleme maçlarını kazanarak Hatay İl Şampiyonu olarak şampiyonluk kupalarını aldılar. Aynı zamanda Beyhan Gençay Ortaokulu Yıldız Basketbol takımı Adıyaman’da yapılan bölge yarışmalarında Kilis, Adıyaman ve Mardin illerini yenerek Türkiye Basketbol yarı finallerine katılarak ilimizi temsil edeceği bildirildi. Beyhan Gençay Ortaokulu Küçük ve Yıldızlar Yüzme takımı yapılan yüzme müsabakalarının ardından Hatay 1.’si olarak il şampiyonu olarak sporda üstün başarı sağladı.