HATAY’IN MOZAİK DEĞERLERİ DÜNYA’YA AÇILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş yaptığı çalışmalarla Hatay’ın mozaik değerlerinin dünyaya tanıtılmasını sağlıyor. 
HATAY’IN MOZAİK DEĞERLERİ DÜNYA’YA AÇILIYOR
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ONE (Ortak Nesiller Entegrasyonu) Derneği ile kentimizin mozaik değerlerini dünyaya tanıtmak amacıyla başlattığı “Mozaik Yolu Projesi” 5 Şubat Perşembe günü İstanbul’da Beybigiz Plaza Elgiz Müze’de düzenlenen lansmanla ülkemizin önde gelen sanatseverleri ve iş dünyasına tanıtıldı.Anadolu Mozaiklerinin tüm Dünyaya tanıtılacağı “Mozaik Yolu Projesi”nin detaylarının ve tanıtım rotasının kamuoyuna duyurulduğu lansmana Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ONE Derneği yönetim kurulu başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Prof. Dr. İlber Ortaylı iş dünyası ve çok sayıda sanatsever katıldı.Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’nın katılımıyla gerçekleşen lansmanda Hatay Ocehanus Teyths mozaiği ile tanıtıldı.Mozaik Yolu Projesi ile Hatay’ın mozaikleri gün yüzüne çıkarılarak tüm dünyaya tanıtılacak. Proje kapsamında ikinci lansman 11 Şubat’ta İsviçre’nin Gsaat kentinde dünya’nın en zengin ve tanınmış kişlerine yapılacak.
HATAY’IN MOZAİK DEĞERLERİ DÜNYA’YA AÇILIYOR haberi 05 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle