Hatay’ın Tüm Renkleri Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Buluştu

Hatay Valisi Lekesiz, Cumhuriyet’in 89.yıldönümü dolayısı ile  Anemon Otel’de Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenledi.Vali Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte konuklarını salonun girişinde karşıladı.
 
Hatay’ın Tüm Renkleri Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Buluştu
Resepsiyona, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Garnizon Komutanı P.Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay Barosu Başkanı Av. Sinan Akgöl, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Vekili J.Yb. Eşref Torun, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Alevi Cemaati temsilcisi Nasrettin Eskiocak, Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Ermeni Cemaati adına Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Ruhani Liderleri Jan Delüller ve Dimitri Doğum, Ehlibeyt Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral, kurum ve kuruluşların müdürleri, ilimiz ve ülkemiz için üreten, toplumun belkemiği değerli esnaflarımız, kendilerini köyüne ve mahallesine adamış örnek muhtarlarımız, kültürümüzün önemli bir parçasını teşkil eden unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızın değerli sanatçıları, ressamlarımız, örnek mühendislerimiz, emsallerine göre daha başarılı ve örnek öğrencilerimiz, değerli din adamlarımız, kendilerini çocuklara adamış öğretmenlerimiz, bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş ve gençlerimize tecrübeleri ile katkıda bulunan saygıdeğer yaşlılarımız, evrensel dil olan müzik aracılığı ile sevgi, barış ve hoşgörüyü tüm dünyaya anlatan Medeniyetler Korosu’nun değerli mensupları, kendilerine daima minnettar kalacağımız değerli şehitlerimizin elleri öpülesi aileleri, gazilerimiz, gösterdikleri başarılarla bayrağımızı dalgalandıran, ülkemizi ve ilimizi tüm dünyaya tanıtan sporcularımız, kazandıklarını eğitim ve sağlık hizmetlerine harcayan değeli hayırseverlerimiz, üreten, istihdamda bulunan işadamlarımız, gönülleri fetheden gönüllü kuruluşların ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, insanımızdan sevgi, şefkat ve merhametini esirgemeyen sağlık görevlilerimiz, halkımız için koşturan polisimiz, rahat uyuyalım diye sınırda nöbet tutan askerimiz, her meslek grubundan değerli temsilcilerimiz, Devletimizin şefkatli ellerine teslim edilmiş, yuvada kalan  çocuklarımız katıldı.  
 Lekesiz, konuklara hitaben yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin, sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesi olduğunu kaydederek, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı gibi çağdaş temel değerler üzerinde yükselen Cumhuriyetimizin temellerinin oldukça sağlam olduğunu vurguladı. 
Vali Lekesiz, 89 yıl içerisinde; eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirildiğini, ülkemizin pek çok ülke için örnek ve model duruma geldiğini söyledi. 
Farklı görüş ve düşüncelerin yüzyıllardır bir arada barış içinde yaşadığı ilimizin, geleceğe kararlı bir şekilde yürüdüğünü ifade eden Vali Lekesiz, ‘İlimiz tüm dünyanın örnek alacağı güzel bir modeldir. Sevgi, barış ve hoşgörüyü yaşatmanızdan dolayı siz değerli Hataylılara teşekkür ederim.’dedi. 
Lekesiz, ‘Başta Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin olmak üzere Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Üniversitemize, tüm resmi kurum ve kuruluşlarımıza, meslek odalarımıza, kısacası ilimizin tüm dinamiklerine, ilimizin her konuda gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla ortaya koydukları özverili çalışmalarından dolayı da ayrıca teşekkür ederim. ‘dedi. 
Gecede, talasemi hastası olan ilköğretim okulu öğrencisi Ahmet Yıldız da büyük bir coşkuyla ezbere okuduğu İstiklal Marşı ile davetlilerden büyük alkış aldı. Vali Lekesiz, küçük Ahmet’i kutlayarak diz üstü bilgisayar hediye etti. 
Daha sonra eşi Hanımefendi Sayın Zehra Lekesiz ile birlikte konukların masalarını tek tek gezerek onlarla sohbet eden Vali Lekesiz, Cumhuriyet Pastasını da, Garnizon Komutanımız, Antakya Belediye Başkan Vekilimiz, Cumhuriyet Başsavcımız ve eşleri ile gazimiz, şehit babası, şehit annesi Türkiye büyükler rekortmeni atletimiz, polis memurumuz, huzurevi sakinimiz, askerimiz ile birlikte kesti. Valimiz Sayın Lekesiz ve protokolün diğer üyeleri şehit yakınlarına, gazimize, huzurevi sakinine, asker ve polisimize pasta ikram ettiler. 
Vali Lekesiz ve eşi H Zehra Lekesiz, Resepsiyonun sona ermesi ile birlikte konuklarını kapıda tek tek uğurladı. Konuklara günün anısına birer karanfil verildi.