HATAY’IN ÜRETEN ELLERİ EXPO 2021’E HAZIR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın destek verdiği; danışmanlığını ve başkanlığını Yüksek Ziraat Mühendisi ve CHP Defne Belediye Başkan Aday Adayı Nidal Özdemir’in yaptığı Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi emekçi kadınları HATMEK salonunda bir araya geldi, emekçi kadınlar “EXPO 2021’e hazırız” dedi.
Bizi Sayfanızda Paylaşın
HATAY’IN ÜRETEN ELLERİ EXPO 2021’E HAZIR

Sağlıklı Kentler Birliğinin düzenlediği ‘’Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri’’ yarışmasında sosyal sorumluluk kategorisinde jüri özel ödülü alan Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği Projesi 2017 yılında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ile S.S. Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak başlamıştır. Proje; Kooperatif başkanlığını ve projenin danışmanlığını yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Nidal Özdemir’in fikri ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın destekleri ile hataya geçmiştir. Projede Hatay’ın 13 ilçesinde kırsalda yaşayan 250 ihtiyaç sahibi kadın girişimci yer almaktadır. Kadın girişimcilerinin çiçek üretimlerini yapmaları için kendi evlerinin yanına 180 m²’lik 250 sera Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur ve çalışmalar hala devam etmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın onurlandırdığı buluşmaya, projeye gönül veren kooperatif yönetimi, belediye çalışanları, STK temsilcileri, kamu kurum temsilcileri, bürokratlar katılmış, toplantıda projeye emek verenlere teşekkür belgesi de verildi. Program açılışı Kooperatif Üyesi Emine Mine Şibiroğlu’nun sunumu ile  başladı.

HATAY’IN ÜRETEN ELLERİ EXPO 2021’E HAZIR haberi 20 Kasım 2018 14:53 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Büyükşehir Belediyesi adına Hatay Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup 8170 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle