Hataylı gazinin otobüs feryadı

Hakkari Çukurca’da 1992 yılında karakol baskınında gazi olan Hataylı Göksel Gümüş Antakya halk otobüslerini otomatik rampaları olmadığı için protesto etti.
Hataylı gazinin otobüs feryadı

 Çektiği sıkıntıyı dile getirmek için otobüs durağında açıklama yapan Gazi Gümüş, ‘’Refakatçi olmadan otobüse binemiyorum. Ben ağır engelli değilim. Dilenci gibi ona buna söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazisiyim. Ben ağır engelli ibaresinin otobüs kartımdan kaldırılmasını istiyorum. Amerika Birleşik Devletleri kanunlarında otobüslerde otomatik rampa yapılması zorunluğu var. Ancak buradaki otobüslerde ya yok yada çoğu otobüsler rampaları elle açılıyor, arızalı. Ben bu vatan için canımı ortaya koydum. Ben karşılaştığım zorluklar karşısında bu muameleyi hak etmiyorum. Ben aynı durum olsa vatanım canımı yine ortaya koyarım. Savaşırım vatanım için. Ben bu ülkenin değeriyim. Üç yıldan beri ben ve benim gibi engelli vatandaşların çektiği sıkıntıları yetkililere söylüyorum ancak durum bir türlü çözüme kavuşmuyor. Halk otobüslerinin rampalarının tam otomatik olmadan trafiğe çıkmalarına izin verdiler, suç işlediler. Yazıklar olsun. Ben Halk otobüsüne binmek için her gün hakaret duymak zorunda mıyım? Çektiğim zorlukları her yere anlattım ancak hiçbir gelişme olmadı. Bu ülkenin gazisiyim ve mağdurum.” diye konuştu.Açıklamasında Türk halkına ve yetkililere seslenen Gümüş, “ Benim verdiğim bedel Cumhurbaşkanlığı’nın seviyesinde bir bedel. Bürokratların değerinde bir bedel. Benim bu ülke için verdiğim bedel tartışılamaz. Cumhurbaşkanlığı’nın, Başbakanlığı’nın tartışılır. Ben canımı kanımı feda ettim. Otobüse binmek için çektiğim zorluklar yüzünden manevi değerlerime küsüyorum. Hayata küsüyorum. Acaba bu yaptığım fedakarlığa değmez di? diye düşünmeye başladım. Ben milliyetçi bir insanım. Türkiye Cumhuriyetinin, Atatürk’ün gazilik mertebesini alan bir insanım. Ben gaziyim. Ben bu ülkenin asli değeriyim.’’şeklinde duygularını dile getirerek ilgilileri sağduyuya davet etti.

Hataylı gazinin otobüs feryadı haberi 02 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  87285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle