HATAYLILAR TAKSİM DE BULUŞTU

İstanbul’da Hatay Günleri etkinliği kapsamında Galatasaray Lisesi önünden başlayarak, Taksim Atatürk Anıtı’na kadar devam eden yürüyüş sonrasında, Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
HATAYLILAR TAKSİM DE BULUŞTU
 İlimizin tüm dinamiklerinin yanı sıra İstanbul'dan da konuklarımızın katıldığı törende, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in ‘Hatay Güç Birliği’ çelengini Atatürk Anıtı’na bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve hep birlikte İstiklal Marşımız okundu.Daha sonra katılımcılar sevgi, barış ve hoşgörü mesajları eşliğinde bin dilek balonunu semaya bırakarak göklerde süzülmesini tebessümle izlediler.Taksim meydanını dolduran yüzlerce vatandaşımız buradaki coşkuyu merak içinde izlerken, Hatay’ın tüm değerlerinin İstanbul’a getirildiği bilgisini alarak etkinliğe memnuniyetle iştirak ettiler. Yerli ve yabancı konuklar bir yandan halk oyunları gösterisini ve aba güreşlerini izlerken bir yandan da Hatay hakkında merak ettiklerini sorarak Hataylılardan bilgi aldılar.
 
 
 İnsanlar arasında dostlukların ve kaynaşmanın doğmasına da vesile olan etkinlik, ilimizin Anavatan’a katılmasının 74. yılı anısına hazırlanan künefelerle daha da renklendi. İlimizin Anavatan’a katılmasının 74. yılı anısına hazırlanan künefelerden tatmak isteyen İstanbullular, künefe stantının önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, künefenin şerbetini dökerek vatandaşlara ikram etti.Gerek yerel gerekse ulusal basının ilgisinin yoğun olduğu ve fuarın en lezzetli bölümlerinden biri olan künefe ikramı, vatandaşların büyük ilgisini çekti. İlimizin tescilli tatlısı künefeyi tadabilmek için uzun kuyruklar oluşturan konuklarımız, künefenin lezzeti karşısında ‘beklemeye değer’ ifadesini kullandılar.
 
HATAYLILAR TAKSİM DE BULUŞTU haberi 04 Nisan 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  44120 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle