Hataylıların Sesi Prof.Dr. Yavuz Dörtyol’da Muhtarlarla

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Dış Politika ve Güvenlik Politikası Danışmanı Prof.Dr. Celalettin Yavuz, Dörtyol’da muhtar hemşerileriyle bir araya geldi.
Hataylıların Sesi Prof.Dr. Yavuz Dörtyol’da Muhtarlarla
Muhtarlar, oldukça geniş aile ve sülale yapısına, dolayısıyla oy potansiyeline de sahip olduğunu bildikleri Yavuz Hoca’ya ille de “Komutanım!” dediler. Yerel ve ulusal medyadan da çok iyi tanıdıklarını ifade ettikleri Yavuz’la samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.    Sağduyu sahibi ve vatansever muhtarlar öncelikle “Vatan elden gidiyor! Aman Meclis’te sizin gibi hem bilgili ve millete hizmete edecek, hem de sorumluluk sahibi insanlar milletvekili olsun!” diye dileklerini dile getirdiler.    Muhtarlar ayrıca Hatay’ın büyükşehir haline gelmesi sebebiyle ortaya çıkan ve 10 aydır çözülmeyen sorunlarını sıraladılar. Muhtarların şikâyetinin başında HATSU’dan kaynaklanıyordu. Prof.Dr. Yavuz, muhtarların şikâyet ve isteklerinin bir kısmını yerinde cevaplarken, bir kısmını da not aldı.    Bu arada belirgin sıkıntılardan biri Yeşilköy gibi meskun bir yere yapılan TIR parkı idi. Yabancı TIR sürücüler sebebiyle Yeşilköy ahalisinin tamamının şikayetçi olduğu vurgulandı. Öte yandan Yeniyurt ise karayoluna yakın yerde (meskun mahal dışında) TIR parkını kabul etmeye hazır olduklarını belirtti. Yeniyurt ayrıca anayol giriş çıkışında trafik lambasına ihtiyaç duyulduğunu, kazaların arttığını vurguladı.    Özerli muhtarı demiryolu üzerindeki 3 hemzemin geçidinin valilik kararıyla kaldırılmasından doğan rahatsızlığı iletti. Sahil yolu da kapalı olduğundan vatandaşın acil durumda hastaneye gidemeyeceğini, çocukların okul yolunun uzadığını vurguladı.  
Diğer isteklerini de sıralayan Dörtyol muhtarları, İskenderun’da mevcut Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü’nün uzak olduğunu, Dörtyol’da tesis edilecek benzer bir kurum sayesinde Payas-Dörtyol-Erzin ilçelerinin sorunlarının büyük ölçüde giderileceğini söylediler.    Dörtyol muhtarları bağırlarına bastıkları hemşerileri Prof.Dr. Yavuz’a “Milletvekili aday adayı” olup olmadığını sordular. Yavuz da “Milletvekilliği aday adayı olacağım. Bunu zaten Sayın Genel Başkanımız Devlet Bey’e geçen pazartesi açtım. 12-18 Mart 2015 döneminde aday adaylığı kayıtları başlayacak. Kayıt yaptırdıktan sonra gelecek ve Dörtyol-İskenderun-Antakya-Erzin ve ihtiyaç halinde diğer ilçelerde de basın toplantısıyla açıklayacağım.    Aidiyet hissi ile bağlı olduğum Hatay basını, 7 ayrı ilçede yayımlanan gazetelerindeki köşe yazılarım ve basın açıklamalarımı yayımlayarak yeteri kadar destek vermektedir. Sadece akrabalarımın yoğun olduğu Dörtyol, Erzin ve Payas’ta değil, Hatay’ın hemen her ilçesindeki  kamuoyunda teveccüh ve kabul gördüğümü hissedebiliyorum.    Sizler de beni sadece ‘Dörtyollu’ olduğum için değil, Meclis’i, devleti, Hatay’ı, bölgeyi, Türkiye’yi ve dünyayı tanıyan, Meclis’te iz bırakarak vazife yapacak biri olarak görüyorsanız desteğinizi bekliyorum. Vatan bölünüyor, Meclis’te parmak kaldıracak kişiye değil, devlet yönetecek kadar bilgili, donanımlı, sabırlı, proje üretecek, projeleri yönetecek, tecrübeli, ama aynı zamanda Hatay’ın da tanıdığı, elini uzattığında dokunabileceği kadar yakın hissettiği vekilleri seçme zamanıdır!” dedi.    Muhtarlar “Hocam, sizi çok iyi tanıyor ve seviyoruz. Siz hem vekilimiz diyeceğimiz kadar samimi, hem de Meclis’te iş yapacak kadar çalışkan ve bilgili birisiniz. Hem komutansınız, hem de Hoca! Desteğimiz ve gönlümüz sizinle!” diyerek en içten dileklerini ifade ettiler.