HATAYYURT-DER YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

Kısa adı HATAYYURT-DER olan  Hatay Yetiştirme Yurtluları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

HATAYYURT-DER YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET
Ziyarette, Hatay Yetiştirme Yurtluları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Uğurlu, Kurucu Üyeler; Adil Önbaş, Hakan Karaca, Ethem Güven, Ümit Yıldırım ve Muharrem Keleş hazır bulundu.  Ziyaret sırasında kısa bir konuşma yapan HATAYYURT-DER Başkanı Zafer Uğurlu, derneğin 15 gün önce kurulduğunu ifade ederek, amaçları hakkında bilgi verdi. Başkan Uğurlu konuşmasında, “Amacımız, yetiştirme yurtlarından ayrılan, kadın – erkek ayırımı yapmadan kişileri bünyesinde toplamak, üyeler arasında yardımlaşma ve dayanışma bilincini oluşturmak, topluma kazandırılmada yardımcı olmak, fakir ve muhtaçların her türlü ihtiyaçlarını gidermek, durumu olmayan öğrencilere burs vermek, yurttan çıkan ve işsiz olan çocuklarımıza iş bulmaktır. Bu çalışmalarımızda sizi de yanımızda görmek ve desteğinizi almak istiyoruz. Bu arada derneğimizin henüz bir hizmet bürosu yok. Yer konusunda da sizden destek bekliyoruz” dedi.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş yaptığı konuşmada, bu anlamlı çalışmalarından dolayı dernek yönetimini tebrik ederek, “Biz çocuk ve gençlerimize her alanda sahip çıkıyoruz. Yetiştirme yurtlarında kalan çocuk ve gençlerimizi de önemsiyoruz ve her fırsatta onlar ile dirsek teması içindeyiz.
 
 
 Hiçbir zaman desteğimizi esirgemedik ve bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Yetiştirme yurtlarında kalan çocuk ve gençlerimize hem yurtta kaldıkları süre içinde hem daha sonrasında bir anne ve baba şefkati içinde yaklaşıyor ve onlara yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz” dedi.  Başkan Savaş, çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla belediye bünyesinde kurdukları spor kulübünde şu an 16 branşta faaliyet gösterildiğine dikkat çekerek, “sloganımız, haftada bir çocuğu kötü alışkanlıklardan kurtarsak, bu yılda 48 çocuk yapar ve bu bizim için önemli kazanımdır. Gençlerimizi spor ve sosyal-kültürel çalışmalar ile hayata ve geleceğe hazırlıyoruz. Onların başarıları ile gurur duyuyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile toplumun geleceği olan çocuk ve gençlerimize sahip çıkmak en önemli görevimizdir” dedi.Başkan Savaş, bu arada dernek yöneticilerine destek olmak amacıyla HATAYYURT-DER için dernek binası olarak bir yer tahsis edilmesi konusunda da ilgili birimlere talimat verdi.