HATİM-DER'den konser.

 Hatay İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (HATİM-DER) tarafından konser düzenlendi.
HATİM-DER'den konser.
Antakya Meclis Kültür Salonunda düzenlenen konser, Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Hatay Temsilcisi Rıza Ateş'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
     HATİM-DER Başkanı Mehmet Yolcu, yaptığı konuşmada, dernek olarak 20 üniversite öğrencisine burs verdiklerini ve 80 imam hatip öğrencisine yönelik mesleki yeterlilik kursu açtıklarını belirterek, ''Dinlerin buluştuğu, insanların kardeşçe yaşadığı bir şehir olarak gurur duyduğumuz ve inanç turizminde dünyada sayılı şehirlerden biri olan Hatay'ımızda bir ilahiyat fakültesinin olmaması büyük bir eksikliktir. Bu sebeple ilimizde acilen ilahiyat fakültesinin açılması gerekmektedir. Bu konuda Rektörümüzün gayret göstereceğine inanıyoruz'' dedi.
     Derneğin faaliyetlerini anlatan Yolcu, konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
     Yolcu'nun konuşmasının ardından sahne alan Hasan Sağındık, okuduğu şiirlerle davetlilere keyifli saatler yaşattı.
     Şair Ali Parlak'ın şiirleriyle devam eden programa MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Antakya Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli, MHP Merkez İlçe Başkanı Fedai Yücedal ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HATİM-DER'den konser. haberi 19 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  281835 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle