HATODER'DEN HESOB A ZİYARET

HATODER Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri  Esen Vural,  Esra Vural ve  üye Cansu Karasapa ile birlikte HESOB Başkanlığına yeniden seçilen A.Kadir Teksöz’ü ve Birlik Başkan Vekili Aziz Fatih Yılmaz’ı başkanlık makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

HATODER'DEN HESOB A ZİYARET
Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ziyarette yaptığı konuşmada şunlara değindi;  Hatay ili genelinde 2010 yılından bu yana dernek olarak ciddi çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaları yaparken tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, görsel ve yazılı medyanın yanı sıra 2000 civarında ki hasta ve hasta ailesinin bu konuyu sahiplenerek ilimiz genelinde tam bir seferberlik halinde ciddi anlamda çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Bu çalışmalarda özellikle Vali  Lekesiz ve  Zehra Lekesiz’in büyük desteklerini görmek bizleri olduğu kadar talasemi ailesini de sevindirmiştir. Bizlerin amacı hasta ve hasta aileleri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışma sağlamakla birlikte, üyelerimizin yanında olmak ve hasta bebek doğumlarının önlenmesi için çalışmalar yürütmektir, dedi. Hatoder ailesi giderek büyüyen, ciddi çalışmalar ve projelerle hastalarına katkı sağlayan önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak  hedefine  emin ve kararlı  adımlar ile yürüyen, hemen her ilçemizden hasta ve hasta aileleri başta olmak üzere bu işe gönül vermiş kişilerden üyesi bulunan, yapmış olduğu hizmetler ve çalışmalarla üyelerin, Hatay halkının gözünde gün geçtikçe büyüyen, güven veren, başarılarına başarı eklemeye devam eden bir yapıyı kurmayı başarmıştır. Bu yapıyı kurar iken elbette başta Valiliğimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz, sağlık alanındaki diğer kamu kurum ve kuruluşları, MKÜ Rektörlüğü, diğer kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının emeğini de unutmak mümkün değildir.
Bundan sonrada çalışmalarımızda her kesimin ve siz değerli esnaflarımızın desteğini almak bizlere güç vereceği gibi bu yolda emin ve kararlı adımlarla hedeflerimize ulaşmak için olağan gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz, dedi. Hesob Başkanı A.Kadir Teksöz’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunlara değindi; ilimiz genelinde talasemi hastalıklarını önleme adına gözle görülür ciddi çalışmaların ortaya konulduğunu herkes görmekte ve bilmektedir. Aslında bu alanda var olan hastalıkların gün yüzüne çıkarılmasında dertli ve sıkıntılı olan ailelerinin gündeme taşınmasında, güncel olarak kamuoyu yaratılmasın da sivil toplum kuruluşu olarak görevinizi layıkıyla yerine getirdiğinizi hemen her kesim bilmektedir. Başkanlığınız döneminde ekip arkadaşlarınızla beraber önemli bir sorunu gündeme taşımanız ve yer almasını sağlamanız da oldukça önemlidir. Hatay ilimizin hemen her alanda ileriye gitmesi ve kalkınması için ciddi çalışmalar ortaya koyan,  bizlerden desteğini esirgemeyen Hatay Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz’in dikkatini çekmiş olmanızla beraber talasemi alanında yürütülen çalışmalara süreç olarak hız kazandırmış ve ileriye gitmesine katkılar sağlamıştır. Bunları herkesin görmesi ve duyması için sizlerin gece gündüz demeden çalışmalarınıza yeni bir halka daha eklediğinizi görmekteyiz. Gençlerin konuya önem göstermelerini sağlamak için gazete, televizyon, dergi ve radyo gibi yayın organlarını bir sivil toplum kuruluşu olarak canlı tutmanız ve konuyu halka anlatmanız dikkatleri bu yöne çekmeniz halkın ilgisini bu alana yoğunlaştıracaktır. Sizlerin bu alanda başarılı çalışmalarını bizlerde yakinen takip etmekle birlikte her daim yanınızda olduğunuzu bilmenizi isterim, dedi. Hesob Başkanı A.Kadir Teksöz konuşmasının sonunda, çalışmalarda emeği geçen Hatoder yöneticilerine, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına ve bu alanda destek veren herkese teşekkür etti.
HATODER'DEN HESOB A ZİYARET haberi 27 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  53845 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle