HATODER'den REYHANLI KAYMAKAMI'na ZİYARET?

HATODER ’Talasemiye Mücadelede Halka El Ele’’ projesi kapsamında Reyhanlı Kaymakamı  Dr.Yusuf Güler’i makamında ziyaret etti.

HATODER'den REYHANLI KAYMAKAMI'na ZİYARET?
Ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, derneğin talasemi ve orak hücre anemi hastalarının sosyal sorunlarına yönelik ciddi çalışmalar yapmakla birlikte, hasta bebek doğumlarının önüne geçmek içinde kamu, kurum ve kuruluşları ile birlikte tam bir seferberlik halinde çalışmalar yapmaktayız, dedi. Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu;  talasemi ve orak hücre anemi hastalarının yaşama gözlerini açtıkları andan itibaren ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını ve yaşamlarının daha 3-4.üncü ayında ise sağlık kuruluşlarıyla, hastanelerle tanışmaktadırlar. 
 
  Yaşamları boyunca ellerinde olmadan zorunlu sebeplerden dolayı hastaneleri tercih etmek zorunda kalan hastalarımız, ciddi anlamda maddi ve manevi sorunlarla yıpranmaktadırlar. Hastalarımız ilgi ve alakaya ihtiyaçları olduğu kadar, her türlü yardımlara da ihtiyaç duymaktadırlar. Siz kıymetli idarecilerimizden ve toplumun her kesiminin bu hastalarımıza sahip çıkmalarını temenni etmekteyiz, dedi.Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr.Yusuf Güler’de talasemi ve orak hücre anemi hastalarının maddi ve manevi sorunlarına çözüm bulmak ve halkımıza her alanda destek olmak biz idarecilerin, kamu, kurum ve kuruluşlarının temel görevleridir. Bizler yapmış olduğunuz bu anlamlı projeden dolayı başta Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğinin yöneticilerini ve emeği geçen herkesi kutluyor, çalışmalarınızda desteklerimizin de sizlerle olduğunu ayrıca söylemek istiyorum ve başarılar diliyorum, dedi.Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr.Yusuf Güler’e ziyaretinin anısına birde plaket takdim etti.