Havalimanı Taksi Kooperatifi isyanda

20 Mart 2013 Salı günü İskenderun’da yayınlanmakta olan bir gazetede “Uçaktan inenlere Şok” başlığıyla Hatay Havalimanı Taksi Kooperatifiyle ilgili gerçeği yansıtmayan, iftira içerikli bir haber yayınlandı.

Havalimanı Taksi Kooperatifi isyanda
Bizler S.S. 214. Nolu Hatay Havalimanı Taksi Kooperatifine bağlı 38 taksici esnafı olarak, memleketimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bilinmelidir ki; havalimanlarındaki taksiler şehre gelen misafirler için ilk intibaın edinildiği noktalardır. Havalimanı Taksi Kooperatifi çalışanları olarak bizler de bu bilinç ve sorumluluk içerisinde görev yapmaktayız. Söz konusu haber iddia edildiği gibi kentimize gelen misafirlerimizin çalışanlarımız tarafından rahatsız edildiği doğru değildir.
 Kooperatif yönetimi olarak yaptığımız araştırma neticesinde Hatay Havalimanı Müdürlüğü dahil hiçbir kuruma şimdiye kadar resmi ya da gayri resmi bir şikayette bulunulmadığı tespit edilmiştir. Haberde kullanılan fotoğrafların hiç biri Hatay Havalimanına ait olmadığı gibi metin hazırlanırken haberciliğin önemli kurallarından biri olan ‘tüm tarafların görüşünün alınması’ hususuna da riayet edilmediği ortadadır. Söz konusu haberin ticari rakiplerimizin çıkarları doğrultusunda ve ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla hazırlanan ısmarlama bir metin olduğu aşikârdır. S.S. 214. Nolu Hatay Havalimanı Taksi Kooperatifi çalışanları olarak hakaret ve iftira içerikli bu haber hususunda hukuki yollardan haklarımızı arayacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

 

                                

                                                                                                                             Ramazan Kuvvetli

                                                                                                     S.S.214. Nolu Hatay Havalimanı

                                                                                                              Taksi Kooperatifi Başkanı