HAVARİ KİLİSESİ CEMAATİ BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Altınözü Yeni Havari Kilisesi Cemaati Başkanı ve Ruhani Lideri Gazal Horozoğlu ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu.

HAVARİ KİLİSESİ CEMAATİ BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ
Ziyarete Horozoğlu’nun yanı sıra Altınözü Sarılar Mahallesi Papazı Buloz Bahçeci, Zabıta emeklisi Cabbur Dağlı, esnaf Nizam Dağlıoğlu katılım gösterdi.   Altınözü Yeni Havari Kilisesi Cemaati Başkanı ve Ruhani Lideri Gazal Horozoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, 11 Mayıs Cumartesi günü Reyhanlı’da gerçekleşen hain ve alçakça saldırıdan ötürü büyük üzüntü duyduklarını, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilediklerini, bu alçakça saldırıyı şiddetle kınadıklarını, Hatay’ın ve ülkemizin birlik, beraberlik ve dayanışma bağlarını, sevgi ortamını hiç kimsenin bozamayacağını belirtti.
 
 

            Altınözü Yeni Havari Kilisesi Cemaati’nin anlamlı ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Reyhanlı’da gerçekleşen hain ve alçakça saldırıdan dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. Ancak bu hain saldırı şehrimizde var olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını asla etkilemeyecektir. Bu coğrafya ve bu şehrin insanı birbirine sevgiyle bağlıdır. Tarih boyunca olduğu gibi bundan sonra hangi dinden, hangi dilden, hangi mezhepten, hangi etnik unsurdan olursa olsun birbirimize daha sıkı sarılacağız, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz. Bu vesileyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.