Hayat sağlıkla güzeldir?

Hatay İl Sağlı k Müdürü Dr. Mustafa KİREMİTCİ, "Dünya Diyabet Günü” nedeni ile bir açıklama yaptı.
Hayat sağlıkla güzeldir?
İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa KİREMİTCİ, yaptığı açıklamada, Şeker hastalığının sıklığının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, "Dünya Diyabet Günü, dünyada hızla yayılan ve tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunları meydana getirebilecek şeker hastalığını erken tespit etmek için insanlığa yapılan bir çağrı günüdür. Şeker hastalığının sıklığı her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde 2.6 milyon diyabetli ve 2.4 milyon diyabet adayı olmak üzere toplam 5 milyon kişi diyabetle mücadele etmektedir. 'Her yıl 14 Kasım' da kutlanmakta olan Dünya Diyabet Günü, dünyanın en önde gelen farkındalık kampanyasıdır. Bu kampanya tüm dünyada giderek yükselmekte olan diyabet hastalığındaki artış oranlarının önemli bir endişe kaynağı halini alması üzerine, Uluslararası Diyabet Federasyonu(IDF) ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 1991 yılında başlatılmıştır. Diyabetin erken tanınması ve tedaviye başlanması, komplikasyon riskini azaltır. Dolayısıyla hastayı etkileyebilecek fiziksel, maddi ve manevi zararlar da önlenmiş olur.
 Diyabette tedavinin amacı kan şekerini normal sınırlarda tutarak diyabete bağlı gelişebilecek sağlık sorunlarının ortaya çıkışını engellemek veya önlemek, yaşam süresini ve kalitesini yükseltmektir. Eğitim, fiziksel aktivite, beslenme tedavisi, insülin veya ilaç diyabet tedavisinin birbirini tamamlayan parçalarını oluşturur. Kişiye göre hazırlanmış bir beslenme programı diyabetlilerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam tarzı gösterebilmeleri için tedavinin temelini oluşturmaktadır. Daha Sağlıklı bir yaşam için “Diyabet size değil, siz diyabete hükmedin”. Hayat sağlıkla güzeldir" dedi.
Hayat sağlıkla güzeldir? haberi 15 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  126935 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle