Hayatını kaybeden Türk tır şoförü toprağa verildi.

Suriye'de hayatını kaybeden Türk tır sürücüsü Hasan Koçak'ın (48) cenazesi, Hatay merkeze bağlı Demirköprü köyünde toprağa verildi.
Hayatını kaybeden Türk tır şoförü toprağa verildi.
 Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Antakya Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Koçak'ın cenazesi, eşi Döne Koçak ve yakınları tarafından morgdan alınarak Demirköprü köyüne götürüldü.
     İkisi engelli 9 çocuğu bulunan Koçak'ın cenazesi, çocuklarının görmesi için ikinci katta bulunan evlerine çıkarıldı. Son kez çocuklarına gösterilen cenaze, evin önünde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.
     Ayakta durmakta güçlük çeken ve yakınları tarafından teselli edilen Koçak'ın eşi Döne Koçak, cenaze töreninde gözyaşlarına hakim olamadı. Eşinin, tüm ısrarlarına rağmen 3 gün önce Suriye'ye gittiğini anlatan Koçak, ölüm haberinin gelmesiyle adeta yıkıldığını ifade etti.
     7 yıldan bu yana şoförlük yapan eşinin, birçok kez Suriye'ye gittiğini belirten Koçak, şöyle konuştu:
     ''Eşim yaklaşık 10 gün önce yine Suriye'ye gittiğinde yolunu kesmişler ve Türk olduğunu öğrenince Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sormuşlar. Sonrasında da eşimi bırakmışlar. Türkiye'ye dönüp bu olayı bana anlattığında 'bir daha Suriye'ye gitme' diye yalvardım. Ama beni dinlemedi. Evden ayrıldığında çocuklarla vedalaştı. Ama giderken içerisinde bir sıkıntı olduğunu söylemişti. Şimdi ölüsü geldi. İkisi engelli 9 çocuğumla ortada kaldık, birileri artık Esad'a dur desin. Ne yapacağımı bilmiyorum.''
     Niğde Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümü öğrencisi olan kızı Songül Koçak ise ''Baba bizi bırakıp nereye gidiyorsun. Biz bu acıya nasıl dayanırız'' diyerek gözyaşı döktü