Hayvan yetiştiricilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hayvan yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendiği belirtildi.
Hayvan yetiştiricilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun il müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, özellikle hayvan kaçakçılığı ile mücadele konusunda muhtarlara önemli görevler düştüğünü belirtti.
     Yaklaşan Kurban Bayramı'nında etkisiyle küpesiz hayvan hareketinin arttığını belirten Zabun, ilerleyen günlerde daha sert tedbirler alacaklarını ifade etti.
     Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hasan Özyılmaz ise kaçak hayvanların çok çeşitli hastalık taşıyabileceğini, denetimlerin daha sık olacağını ve sonucunda daha sert yaptırımlar uygulanacağını kaydetti.
     Özyılmaz, halen yürürlükteki durumda küpesiz hayvanların yakalanması halinde hayvana el konularak kesime gönderilerek gelirinin de hazineye ulaştırılacağını belirtti.
     Toplantı sonunda İl Müdür Yardımcısı Abdulsetter Bayram, bu yıla ait destekleme rakamları ile ilgili sunum gerçekleştirdi.
     Toplantıya il müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra, belde temsilcileri ve muhtarlar da katıldı.