HBB BAŞKANI SAVAŞ NARENCİYE DİYARI ERZİN'DE

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yıllık 600 bin ton narenciye üretimi ile Türkiye narenciye ihracatının yüzde 25'ini karşılayan Erzin ilçesini ziyaret etti.

HBB BAŞKANI SAVAŞ NARENCİYE DİYARI ERZİN'DE
Gerçekleşen ziyarette ilk olarak HBB adına Erzin'deki hizmetleri yürütecek olan hizmet koordinasyon merkezi ve HATSU hizmet binasına uğrayan Başkan Savaş'ı CHP Erzin ilçe teşkilatı koordinasyon merkezi çalışanları ve Erzinliler çiçek sunarak karşıladı.HBB adına hizmet yürütecek koordinasyon merkezlerinde halka kati surette güler yüzlü ve nezaket kuralları çerçevesinde davranılması gerektiğinin altını çizen Başkan Savaş, il genelinde olduğu gibi Erzin'de de eksiklerin giderilmesi için çalışmalara hız verilmesini istedi.Erzin'deki temaslarını Erzin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret ederek sürdüren Başkan Savaş, reyting ve siyasi kaygılardan uzak, bilhassa ayrım gözetmeksizin halka hizmet etmeye var güçleriyle çalıştıklarını ve bu uğurda karşılarına çıkacak tüm engelleri aşmaya gayret ettiklerini ifade etti.Oda Başkanı Bekir Soylu'nun Erzin'in eksikleri hakkında çıkardığı listeyi yerel seçimlerin 6 ay öncesinden hazırladıklarını ve eksiklerin tamamlanması için planlama yaptıklarını kaydeden Başkan Savaş, bu noktada vatandaşların Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ve yapacağı çalışmalara destek olmalarını istedi.
Erzin’de kanalizasyon, yollar, arıtma tesisleri ve temiz su şebekelerinin yenilenmesi gibi altyapı çalışmalarının yanı sıra plaj düzenlemesi, otogar ve parklar gibi ilçenin çehresini değişterecek çalışmaların yapılacağını da müjdeleyen Başkan Savaş, öncelikli olarak Hatay'ı İskenderun ve Antakya tarafı şeklinde bölen önyargılar yerine Hatay’ı bütünleyici söylemlerin kullanılması gerektiğini kaydetti. ETSO ziyareti sonrası Erzin esnafını dolaşarak hayırlı ve bol kazançlar dileyen Başkan Savaş, hemşerilerinin yoğun ilgisi ve ikramlarıyla ağırlandı. Erzin’e bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya gelen HBB Başkanı Savaş, muhtarların Erzin genelindeki ve mahalleler özelindeki sorunlarını dinleyerek Büyükşehir tarafından sunulacak hizmetleri detaylı olarak anlattı. Erzinli muhtarların, ilçe belediyesi ile Büyükşehir’in koordineli bir şekilde çalışması talebine karşılık olarak, en başından hizmet noktasında tüm ilçe belediyeleri ile aynı noktada buluşmak istediklerini belirten Başkan Savaş, “Biz her zaman ayrım gözetmeden ve siyasi kaygılar gütmeden tüm ilçelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve eksiklerinin giderilmesi için çaba sarf ettik. Ancak bugüne kadar çeşitli mecralarda önümüze çıkarılan engelleri aşmaya çalışarak zaman kaybettiğimizi söyleyebilirim. Temennimiz, Büyükşehir’in il geneline hizmet noktasında bugüne kadar çıkan ihtilafların en kısa zamanda son bulmasıdır” ifadelerini kullandı.