HBB MADEN İŞÇİLERİ İÇİN SEFERBER OLDU

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Antakya İlçesine Bağlı Kisecik Mahallesi Amanos Dağları mevkiinde mahsur kalan 33 madenciyi kurtardı.

HBB MADEN İŞÇİLERİ İÇİN SEFERBER OLDU
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Amanos Dağları’nda bulunan ve özel işletme olan iki krom madeninde madencilerin mahsur kaldığı ihbarı üzerine hemen harekete geçti.Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait 4 iş makinesi, 2 pick-up ve 11 personel madencilerin mahsur kaldığı noktaya doğru yola çıktı. Yer yer 2 metreyi aşan kar kütleleri ile kapanan yollar paletli araçlarla açıldı. Şehir merkezine 37 kilometre uzaklıkta bulunan madenlere ulaşmak 2 gün sürdü.Yoğun kar ve tipinin işleri daha da zorlaştırdığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Saha Amiri Ramazan Yıldırım, 2 gün boyunca soluksuz çalıştıklarını belirterek 2 günün sonunda işçilere ulaşabildiklerini bildirdi.
Tipi nedeniyle görüş mesafesinin 5 metrenin altına düştüğüne dikkat çeken Yıldırım, kurtarma operasyonunda sadece Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yer aldığını söyledi.Son ekmekleri de tükenmek üzere olan işçiler karşılarında Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerini görünce sevinçlerini gizleyemedi. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileten maden işletmecileri ve işçileri kent merkezine birlikte döndü.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kurtarma operasyonun her aşaması hakkında görevlilerden bilgi aldığını belirten Başkan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getiren bütün işçilere teşekkür etti.