HEMŞİRELER VE ECZACILAR GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, sağlık hizmetleri kalitesinin geldiği noktanın, bir ülkenin gelişmişlik göstergesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.
HEMŞİRELER VE ECZACILAR GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ
 Lekesiz, Antakya Devlet Hastanesi'nde Hemşireler ve Eczacılık Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, insanlığın var olduğundan itibaren olmazsa olmazların başında sağlık hizmetlerinin geldiğini belirtti.
     Hatay genelinde verdikleri sağlık hizmetlerinden dolayı başta İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez olmak üzere tüm sağlık görevlilerine teşekkür eden Lekesiz, şöyle devam etti:
 

     ''Sağlık hizmetleri kalitesinin geldiği nokta, bir ülkenin gelişmişlik göstergesi açısından son derece önemlidir. Kentteki tüm sağlık çalışanları, üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yapıyor. Sağlık hizmetlerinin, dünyanın kabul ettiği göstergeler açısından hep daha ileriye ve iyiye doğru ilerlediğini görüyorum. Hatay genelinde 2000 yılında aşılama oranı yüzde 95 iken 2010 yılında bu rakam yüzde yüze ulaştı. Hastanede doğum oranı yüzde 82 iken, yüzde doksan dokuzlara, bin bebekten 29'u ölürken bu rakam şimdi 12'lere düştü. Bu hizmetlerin bu kaliteye gelmesi hiç şüphesiz ki sağlık hizmetlerinin bir zincir, bütün, takım ve karşılıklı anlayış içerisinde çalışma ortamının ahenginden kaynaklanıyor.''
     İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez de, amaçlarının kaliteli, kolay ulaşılabilir, herkese eşit, yerinde bir sağlık hizmeti sunmak olduğunu kaydetti.
     Etkinliğe Antakya Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Erdoğan, hemşireler ve eczacılar katıldı.