Hemşirelik Haftası Kutlanıyor

 Vali Lekesiz, 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısı ile, İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ve bir grup sağlık personelini makamında kabul etti.
 
Hemşirelik Haftası Kutlanıyor
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü eşliğinde gerçekleşen kabulde konuşan Vali Lekesiz,  sağlık sektörünün önemine dikkat çekti.Lekesiz, “sağlıklı birey, sağlıklı toplum” idealini gerçekleştirebilmek için insanların kafalarında sağlıklarıyla ilgili sorunların olmaması gerektiğine dikkat çekerek, “Erkeğiyle kadınıyla, genciyle yaşlısıyla ülkenin toplam üretimine katkıda bulunabilmek için öncelikle sağlıklı olmak gerekir. Dolayısıyla insanlara daha anne karnından başlayarak ölümüne kadar sağlık hizmeti veren sağlık kurumları önemli.” dedi.Ülkelerin çağdaş ülkeler sıralamasında yer alıp almadığının; sağlık göstergelerine göre belirlendiğini hatırlatan Vali Lekesiz, “Söz konusu göstergelerde ilimizin her yıl daha iyiye gittiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. İlimiz genelinde yaklaşık 3 bin ebe ve hemşire, hekimlerimizle beraber insanımıza daha sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için şefkatle, dikkatle, merhametle, özenle sağlık hizmeti veriyorlar. Bu vesile ile ilimiz genelinde insanımıza verdiğiniz sağlık hizmetlerinden dolayı hepinize teşekkür ediyor, ilimiz genelinde görev yapan hemşirelerimizin bu özel haftasını kutluyorum.” dedi.İl Sağlık Müdürü Sabahattin Yılmaz da, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek haftanın önemi ve ilimizde yürütülen sağlık faaliyetleri konusunda bilgi verdi.Vali Lekesiz ziyaretin anısına konuklarına Hatay Türküleri CD’si hediye etti.
Hemşirelik Haftası Kutlanıyor haberi 12 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  16815 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle