''HER İLÇEDE FEDERASYONUMUZA BAĞLI BİR PLATFORM KURACAĞIZ''

 Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, dernekleri tek çatı altında toplamayı amaçladıklarını belirterek, ''Her ilçede federasyonumuza bağlı bir platform kuracağız'' dedi.
''HER İLÇEDE FEDERASYONUMUZA BAĞLI BİR PLATFORM KURACAĞIZ''
Taşçıoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte önce Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen'i, ardından da Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu'nu ziyaret ederek, ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü''nü kutladı.
     Hatay'da 700'ün üzerinde dernek olduğunu ifade eden Taşçıoğlu, federasyonlarına bunlardan 104'ünün üyelik için müracaat ettiğini kaydetti.
     Amaçlarının dernekleri disiplin altına alarak kentin gelişimine katkı sağlayacak projeleri gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Taşçıoğlu, ''Sivil toplum teşkilatları demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Sosyal, ekonomik, kültürel alanlarda proje üreterek kente katkıda bulunan bu teşkilatlar demokrasinin olmazsa olmazıdır. Her ilçede federasyonumuza bağlı bir platform oluşturacağız. Böylece daha güçlü hale gelerek çalışacağız'' diye konuştu.
     Etkinliklerde basınla iç içe olacaklarını ve ortak çalışma yapmayı hedeflediklerini belirten Taşçıoğlu, zor şartlarda görevini yerine getirmek için çalışan gazetecilerin sadece bir gün değil her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi.
     HGC Başkanı Yetişen de gazetecilerin elinden alınan haklarının yeniden iade edilmesi için gereken mücadeleyi vereceklerini kaydetti.
     AGC Başkanı Abdullahoğlu ise gazetecilerin bayramının tarihe karıştığını, yıpranma haklarının elinden alındığını ifade ederek, gasbedilen haklarını geri istediklerini söyledi.