HESOB BAŞKANI TEKSÖZ AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI DOLU DOLU GEÇECEK

 Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, 19-22 eylül tarihlerinde kutlanacak olan Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı'nın dolu dolu geçeceğini ifade etti.

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI DOLU DOLU GEÇECEK
Teksöz, HESOB'tan yapılan yazılı açıklamada, haftanın dolu dolu geçmesi için çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlamaların gerçekleştirileceği kaydedildi.
     Yarın, anıta çelenk koyma töreni ile başlayacak etkinlikler, valilik ve belediye başkanlığı ziyaretleri ile devam edecek. Aynı gün Kültür Merkezi'nde düzenlenecek etkinlikte ise açılış konuşmalarının ardından ''Türkiye'de Ahilik Kültürü'' isimli bir konferans düzenleneceği bildirildi.
     20 Eylül Salı günü de Çocuk Esirgeme Kurumu çocuklarını ziyaret ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından, Huzurevi yaşlılarının ziyareti ile hafta kutlamalarının süreceği kaydedildi.
    
         HESOB yönetim kurulunun aldığı kararla her yıl "Yılın ahisi" seçildiğini belirten Teksöz, bu yılın ahisinin eski HESOB başkanlarından ve tanınmış bir esnaf olan Mustafa Bulut olduğunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle Bulut'a kaftan giydirileceğini kaydetti.
     Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 21 Eylül Çarşamba günü vefat eden esnaf ve sanatkarların ruhuna Habib-i Neccar Camisinde mevlit-i Şerif okutulmasının ardından yine vefat eden esnaf ve sanatkarların mezarlarına ziyaret gerçekleştirileceği belirtildi.
     Etkinlik 22 Eylül Perşembe günü Küçük Sanayi Sitesinde düzenlenecek etkinlik ve yemekle sona ereceği ifade edildi.