HESOB TAN 20 ODA BAŞKANI İLE VALİ LEKESİZ E ZİYARET

 Hatay Esnaf Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve 20 oda başkanı Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i ''Yılın Valisi'' seçilmesinden dolayı ziyaret etti.
HESOB TAN 20 ODA BAŞKANI İLE VALİ LEKESİZ E ZİYARET
Vali Lekesiz ziyarette yaptığı konuşmada, kentin ortaya koyduğu birlik ve beraberlik içindeki çalışma ve elde ettiği başarılar sonucunda Türkiye'nin yükselen yıldızı olduğunu söyledi.
     Dünyanın baş döndürücü hızla değişim geçirdiğini ifade eden Lekesiz, sosyal, siyasal ve ekonomik alanda yaşanan her gelişmeye ayak uydurmak gerektiğini, bu gelişmeler karşısında önlem alınmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.
     Yaşanan gelişmelerin sorunları çok boyutlu hale getirdiğini dile getiren Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşanan bir olay, dalga gibi bütün dünyada etki uyandırabiliyor. Dolayısıyla yaşanan her gelişmenim iyi analiz edilip, stratejik yöntemlerle gelişmelere önlem alınmalı. Kent olarak ortaya koyduğumuz çalışmaların Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul görmesi toplumun bütün kesimlerinden destek görmesinden kaynaklanıyor. AB destekleme projeleri kapsamında Hatay'ın başarılar elde etmesi kentin Türkiye'nin yükselen yıldızı olmasını sağladı.''
 

     Lekesiz, kendisine verilen ''Yılın Valisi'' ödülünü bütün sivil toplum kuruluşları, odalar, kurumlar adına aldığını ve ortaya konan başarının ortak çalışmanın bir ürünü olduğunu söyledi.
     Teksöz ise tarım, turizm ve ulaşım alanında hayata geçirilen projeler sayesinde kentin önemli gelişmeler kaydettiğini ifade etti.
     Ziyarette, Antakya Belediye Başkan Vekili ve Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven, Lekesiz'e, Samandağ kamışından üretilen bir ney hediye etti.