HESOP TAN VALİ LEKESİZ E ZİYARET

 HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında  Vali Lekesiz’i ziyaret etti.
HESOP TAN VALİ LEKESİZ E ZİYARET
Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve HESOB’a bağlı MESLEK odalarının başkanlarının da katıldığı ziyarete ayrıca, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ziya Yüksel ve basın mensupları iştirak etti.    Ziyarette konuşan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay’da HESOB’a bağlı yetmiş meslek odası ve faal olarak çalışan 45 bin esnaf ve sanatkârın bulunduğunu hatırlatarak, “İlimiz genelinde tüm esnaf ve sanatkarlarımızın adına sizin bizlere gösterdiğiniz yakınlık ve sorunlarımızın çözümü noktasında gösterdiğinizi hassasiyet nedeni ile teşekkürlerimizi sunuyorum. Bugün tüm ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de kutlanan Ahilik Haftası vesilesi ile bizleri kabulünüzden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.”dedi. Vali Lekesiz ise, tüm Hatay esnafının haftasını kutlayarak, “Esnaf ve sanatkarlar adeta toplumun belkemiği olan, toplumsal değerleri yaşatıp gözeten en nemli unsurlardır. Bizim kültürümüzde Ahilik, toplumda yaşayan herkesi kaynaştıran, dost edindiren ve kardeşliğin önemli sembolü haline gelmiş, tarihimizde yer alan müesseselerimizden bir tanesidir.Dünya hızla değişiyor.
  
Bu değişim öyle hızlı oluyor ki kimi zaman aldığınız bir ürün, aynı gün içerisinde teknolojik olarak eskimiş oluyor. Bu nedenle esnafların kendi yönetimlerini, düzenlerini, alışkanlıklarını, ticarete bakışlarını, ulusal ve uluslararası düzeyde dünya piyasalarını algılamalarını gözden geçirip, yeniliklere uyum sağlaması zaruri hale geliyor. Hiç şüphesiz bunları iyi takip etmemiz, kendimizi yenilememiz gerekiyor.’ dedi.

        Bu tür haftaları birlik beraberlik içerisinde nice yıllar kutlamayı umut ediyorum. Yüzyıllardır gelenek haline gelmiş, dayanışmaya, kaynaşmaya, kardeşliğe hizmet etmiş bu günlerin ve etkinliklerin, kardeşliğimizi, dostluğumuzu, hoşgörümüzü, sevgi ve saygı bağlarımızı daha da besleyerek, geleceğimize daha güçlü olarak taşımasını diliyorum. Haftanız kutlu olsun.” dedi.    Konuşmaların ardından HESOB Başkanı Teksöz, ziyaretin anısına Vali Lekesiz’e çiçek ve hediye takdim etti.

HESOP TAN VALİ LEKESİZ E ZİYARET haberi 24 Eyl 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  48725 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle