HGC DEN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

HGC Yönetim Kurulu İlçe Belediyelerine ziyaretlere kaldığı yerden devam etti:

Hatay için çalışacağız

HGC DEN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri 30 Mart 2014 Mahalli İdari Seçimleri sonrasında seçilen belediye başkanları ziyaretlerine kaldıkları yerden devam ettiler. Bu bağlamda Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Büyükşehir yasası ile yeni kurulan Arsuz ilçesinin Belediye Başkanı Nazım Culha’yı makamlarında ziyaret eden HGC yönetimi belediye başkanlarına başarılar dilediler.  Hayırlı olsun  Ziyaretlerde konuşan HGC Başkanı Ahmet Yetişen, “Yeni seçilen ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret etmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hatay’a yapılacak olan güzel çalışmalarda bizler de basın olarak gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. Cemiyetimiz adına belediye başkanlığı görevinizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.  Basının olmadığı yer karanlıktır

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; “Basının olmadığı yer karanlıktır. Bizleri aydınlatan basın mensuplarıdır. İnşallah güzel çalışmalara imza atacağız. Hizmet noktasında en üst seviyeye çıkarmayı düşünüyoruz. Belen Belediyesi’nin 72 milyon TL borcu vardır. Yükümüz çok ağır. Bu yükün altından elbirliği ile kalkacağız. Halkımızın biraz daha sabırlı olmasını diliyorum. Bizleri yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyelerine ve basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum.” dedi. Gazeteciler önemli görevler üstleniyor  HGC’nin ziyaretinde İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, gazetecilerin önemli görevler üstlendiğini belirterek, “Gazeteciler İskenderun ve Hatay’da önemli görevler üstleniyorlar. İskenderun’da gazetecilik çığırından çıktı. Antakya’da böyle bir şeyin olmadığını biliyorum. Oturaklı insanlarla bu işi yapmaya çalışıyorsunuz. Gerçekleri yazmak ve duygusal davranmamak gazetecilik mesleğinde çok önemlidir. Bu memleket için, Hatay için çalışacağız.”  
 
 
Mevki makam önemli değil

“Bizler gelip geçiciyiz. Mevki ve makam hiç önemli değil. Bizler geleceğe sahip çıkmak istiyoruz. Hatay’da ki birlikteliğin nasıl sağlandığını yeni nesil pek bilmiyor. Pırıl pırıl yeni nesil bir gençlik ama umursamaz bir gençlik var. Barış, kardeşlik, huzur ve ekmeği paylaşma noktasında benim üzerinde durduğum konulardır. Birbirimizin iyi ve kötü gününde birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi.  HGC’de gazeteci ordusu var Ziyaretlerin sonuncusunu Büyükşehir yasası ile yeni kurulan Arsuz Belediyesi’ne gerçekleştiren Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde diğer illerden farklı profesyonellik anlamında çok gazeteci ordusu var. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için izlere ihtiyacımız vardır. Çünkü yeni kurulan bir ilçe olduğumuz için Arsuz olması gerektiği yerde değil.”  Teşekkür etti “Arsuz coğrafyası, iklimi, denizi ve kırsalıyla hepsinin üstünde. Ama hakettiği yerde değildir. Bizler bu konuda Arsuz’u hakettiği yere getirmek için çalışmalar yapacağız. Halkımıza duyurmak istediğimiz konuları basın mensupları daha etkileyici bir şekilde duyurabiliyor. Bu görevi yapan basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı şahsınızda Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen yapılan ziyaretin anısına Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’ya, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’ya Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni simgeleyen anı tabağı hediye etti.