HGC Reyhanlı halkını ve gazeteleri ziyaret etti.

 Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu ve üyeleri, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile ilçede gazetecilik faaliyeti yapan Öncü Haber ve Rehber Gazetesi’ni ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundular
HGC Reyhanlı halkını ve gazeteleri ziyaret etti.
Hatay’ın hoşgörü kenti olduğunu söyleyen Reyhanlı Belediye Başkanı Şanverdi, bu hoşgörüyü korumamız gerektiğini ifade ederek, “Acımız büyük. Birlik ve beraberlik içinde Reyhanlı’nın bu sorununu çözüp yaralarımızı sarmalıyız. Yetkililerden maddi ve manevi her türlü yardım geldi ama keşke hiç yardım gelmeseydi de, hiçbir vatandaşımızı kaybetmeseydik. Bu terör saldırısında 52 insanımız hayatını kaybetti. Bunların 45’inin kimliği tespit edilmiş durumdadır. 7 kişi kayıp ve elimizde teşhis edilemeyen 7 ceset var. Valilikten gelen son bilgiye göre de bu 7 kişinin de 6’sının kimlik tespiti yapılmış” açıklamalarında bulundu.
Öncü Haber Gazetesi’nin sahibi Hasan Özdemir ile Rehber Gazetesi’nin sahibi Abit Kızılca ise bu terör olayından hem Reyhanlı’nın hem de Türkiye’nin büyük bir yara aldığını ifade ettiler ve bu olayın Türkiye için son olması dileğinde bulundular.Başsağlığı dileğinde bulunan HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise yapılan bu hain saldırıyı kınayarak, “Hatay halkının kardeşliğine atılan bu bomba hedefine ulaşamayacaktır. Hatay’ın barış ve hoşgörüsü tüm halkların bir arada hareket etmesiyle sağlanmaya devam edecektir. Ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.